Strój biznesowy

Praca stanowi istotny element naszego życia, dlatego zazwyczaj staramy się jak najlepiej wywiązywać ze swoich obowiązków. Nagrodą jest nie tylko satysfakcja z dobrze wykonanych zadań, ale również zwiększające się wynagrodzenie. Bardzo istotna jest prezentacja w pracy, bowiem w dużym stopniu wpływa ona na postrzeganie nas przez innych.

 

Dress code

Coraz więcej firm wprowadza dla swoich pracowników obowiązkowy dress code, czyli określone zasady dotyczące stroju do pracy. Jest to praktykowane szczególnie w firmach, w których pracownicy mają bezpośredni kontakt z klientem, czyli na przykład w bankach czy urzędach administracji publicznej. Pracodawcom zależy na tym, aby ich pracownicy swoim wyglądem wzbudzali zaufanie i zachęcali do współpracy. Zazwyczaj stawia się na klasyczne i eleganckie stroje – panowie pojawiają się w pracy w garniturach, natomiast panie w spódnicach i żakietach. W niektórych instytucjach bardzo dokładnie określone są możliwe ubiory, a pracownicy nie mają w takich przypadkach zbyt dużego pola manewru. Często okazuje się, że taki narzucony z góry dress code wymusza na nas reorganizację szafy i zakup nowych, bardziej eleganckich ubrań.

 

Strój biznesowy

Nawet jeżeli w naszej firmie nie ma określonych zasad dotyczących ubioru lub pracujemy na własny rachunek, to spotkania biznesowe wymagają od nas odpowiedniej prezencji. Zdecydowanie większe zaufanie wzbudzają osoby, które ubrane są z klasą i mają na sobie schludną, zadbaną odzież. Najmniejszy problem mają mężczyźni, bowiem ich ratunkiem zawsze jest garnitur. Czarne modele warto zostawić na wyjścia wieczorowe, na spotkaniach biznesowych najlepiej pojawić się w garniturze granatowym, grafitowym lub stalowym. Zdecydowanie większy wybór eleganckiej odzieży mają panie, przez co mogą mieć problem z decyzją. Wybierając spódnicę warto zwrócić uwagę na jej długość, bowiem nie powinna być ona krótsza niż do kolana. Dużym błędem jest rezygnowanie z rajstop – nawet w upalne dni kobieta powinna mieć na nogach przynajmniej cienkie rajstopy lub pończochy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *