Jak odprężyć się podczas pracy

Chwila odprężenia to coś, na co czekamy cały dzień, a czasem tydzień. Czasami jednak odprężenie możemy znaleźć w ciągu dnia nie rezygnując przy tym z wykonywanych obowiązków. Jak? Przykłady poniżej.

Masująca mata na krzesło
Wyobraź sobie, siedzisz przy biurku kilka godzin dziennie. Często marzysz o masażu pleców i karku. Jest na to jedno ciekawe i skuteczne rozwiązanie – mata masująca na krzesło. Maty te można już kupić od kilkudziesięciu złoty. Posiadają ona do kilku programów, które mogą masować uda, plecy (zarówno dół, jak i górę) oraz kark i to na kilka sposobów – rolując, wibrując czy naciskając. W kilka minut mogą odprężyć całe ciało i dodać sił do dalszej pracy.

Masażer stóp
Twoja praca wymaga eleganckiego ubioru (w tym wysokich szykownych szpilek), a Twoje nogi czasami wręcz cierpią z tego powodu? Może w chwilach pracy na siedząco warto je odprężyć przy użyciu masażera do stóp albo po prostu włożyć je do miski z wolą i solą? Już po półgodzinie poczujesz ogromną ulgę. Twoje stopy z pewnością będą Ci za to wdzięczne – w końcu to na nich spoczywa obowiązek udźwignięcia całego ciała. Pomyśl o tym i zadbaj o nie częściej niż teraz.

Wyjście na świeże powietrze
Ciągła praca przy komputerze może szybko doprowadzić do zmęczenia nie tylko całego ciała, ale przede wszystkim naszego wzroku. Tym samym zalecane jest cogodzinne oderwanie wzroku od komputera na przynajmniej 5 minut. Dzięki temu nie tylko zaczerpniemy świeżego powietrza, ale również pozwolimy odpocząć naszym oczom i pozwolić im na efektywniejszą późniejszą pracę.

Kilka skłonów
Być może wyda się to śmieszne, ale jakże ważne. W wolnej chwili warto jest zrobić kilka skłonów, które rozluźnią, a zarazem naciągną mięśnie naszego ciała. Te kilka ruchów są często zbawienne.

„Odpoczynek” podczas pracy to bardzo ważna część podczas dnia. Czy masz na to swój własny sposób?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *