Dyskretny i naturalny makijaż do pracy

Wykonanie makijażu do pracy często przysparza nam wiele trudności. Przede wszystkim rano nie mamy zbyt dużo czasu, więc zależy nam aby pomalować się jak najszybciej. Jednocześnie każda z nas chce się prezentować w pracy nienagannie, a odpowiedni makijaż świadczy o naszej estetyce.

W pracy powinniśmy wzbudzać zaufanie klientów i współpracowników, więc nasz makijaż nie powinien być dominujący i przyciągający uwagę. Wyzywające kreski, czerwone szminki i cienie do powiek zostawmy zatem na wieczorne wyjścia. Makijaż wykonany do pracy powinien być dyskretny, delikatny i jednocześnie elegancki. Jak osiągnąć taki efekt?

Pracowniczy make-up w trzech punktach
Malując się do pracy zależy nam na tym, aby nie spędzać przed lustrem zbyt wiele czasu. Poranny make-up powinien zakrywać niedoskonałości skóry i podkreślać naszą kobiecość w subtelny sposób. Dominującą cechą powinna być naturalność. Aby uzyskać idealny makijaż należy zwrócić uwagę na trzy podstawowe elementy: cerę, oczy i usta.

Cera: W pracowniczym makijażu gładka cera jest najistotniejszym elementem, który świadczy o zadbanym wyglądzie. Jeżeli mamy cerę pozbawioną niedoskonałości, to do makijażu powinien wystarczyć nam lekki podkład i puder brązujący na kości policzkowe. W innym przypadku warto sięgnąć po fluid i puder dobrej jakości. Pamiętajmy o dobraniu odpowiedniego koloru – podkład nie może być zbyt ciemny, najlepiej aby był tonację jaśniejszy od naszej karnacji. Do maskowania wyprysków czy pękających naczynek używajmy korektora.

Oczy: Do malowania rzęs warto wybrać tusz zagęszczający i podkręcający, który na rzęsach utrzyma się przez cały dzień. Oczy możemy dodatkowo podkreślić kredką (przy linii górnych rzęs) lub cieniem rozświetlającym. Zrezygnujmy natomiast z eyelinera i grubych, wyrazistych kresek.

Usta: Wykonując makijaż do pracy pamiętajmy o delikatności – podkreśl tylko oczy lub tylko usta. Rzucające się w oczy błyszczyki odchodzą już w zapomnienie, warto zastąpić je matową szminką w naturalnym kolorze. Sprawdzą się na pewno szminki pastelowe, beżowe czy jasnobrązowe.

***

Sprawdźcie również ten artykuł: http://artykulis.pl/zdrowie-i-uroda/moda/gdzie-kupowac-ubrania.html

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *