Codzienna pielęgnacja rzęs. Jak naturalnie podkreślić spojrzenie?

dbanie o rzęsy

Pielęgnujemy swoją skórę, włosy i paznokcie, a zapominamy o rzęsach. One również potrzebują wsparcia, aby prawidłowo rosnąć i wyglądać dobrze. Co zrobić, żeby mieć piękne rzęsy, które idealnie podkreślą każdy makijaż?

Rzęsy zbudowane są analogicznie do włosów – są jednak mniejsze i słabsze. Zwłaszcza że pomijamy je w naszych codziennych rytuałach pielęgnacyjnych. Warto zadbać o odżywienie, nawilżenie i wzmocnienie rzęs, ponieważ spełniają one bardzo ważną funkcję. Są nie tylko ozdobą naszej twarzy, ale również ochraniają oczy przed uszkodzeniem. To rzęsom zawdzięczamy fakt, że bardzo rzadko kurz i pył dostaje się do naszych oczu.

Jak dbać o rzęsy?

Tak naprawdę nie wymaga to dużo czasu. Aby zapobiec rozdwajaniu się, łamaniu, kruszeniu i wypadaniu rzęs w nadmiarze, wystarczy zastosować odpowiedni środek pielęgnujący. Warto też wprowadzić kilka dobrych nawyków w naszej codziennej pielęgnacji.

1 – Nie przedłużaj. Wszelkie zabiegi, w których doczepia się sztuczne rzęsy lub kępki rzęs mogą powodować osłabianie rzęs w dłuższej perspektywie. Przedłużanie, zagęszczanie i wydłużanie rzęs nadaje się do jednorazowej poprawy wyglądu np. na specjalną okazję. Poddawanie się takim zabiegom regularnie to krótka droga do osłabienia cebulek, wypadania i przerzedzenia rzęs.

2 – Odżywiaj. Dostarczanie rzęsom cennych składników odżywczych to bardzo ważna kwestia. Jak to zrobić? Zwolennicy naturalnej pielęgnacji najczęściej sięgają po olejki. Olejowanie rzęs np. olejem rycynowym lub kokosowym wymaga dużo cierpliwości, ponieważ efekty pojawiają się po bardzo długim czasie. Dużo lepsze rozwiązanie to odżywki do rzęs, które również mogą zawierać w składzie naturalne substancje odżywcze (także oleje). W połączeniu z substancjami stymulującymi wzrost działają efektywnie, wydłużając, zagęszczając i wzmacniając rzęsy. Do tego są łatwe w stosowaniu, więc codzienna aplikacja łatwo może wejść w nawyk.

3 – Nie niszcz. Co z tego, że dostarczymy rzęsom garść składników pielęgnujących, kiedy nadal będziemy je osłabiać? Ograniczajmy wszystko to, co może szkodzić delikatnym włoskom wokół oczu. Chodzi nie tylko o wspomniane wyżej przedłużanie rzęs, ale również: wodoodporne maskary, kosmetyki do demakijażu z alkoholem lub konserwantami, zalotkę, jednorazowe sztuczne rzęsy.

4 – Rób demakijaż. Pozostające na rzęsach zanieczyszczenia lub resztki kosmetyków mogą negatywnie wpływać na kondycję naszych rzęs. Codzienny demakijaż jest bardzo ważny, ponieważ oczyszczone rzęsy mają szansę się zregenerować w nocy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *