Zaglądamy do męskiej kosmetyczki

kosmetyczka męskaZobacz wpis

 

Czasy, w których mężczyźni do pielęgnacji potrzebowali jedynie szarego mydła, a na widok kremu wzdrygali się poruszeni, już bezpowrotnie minęły. Współcześnie w erze lumberseksualnych mężczyzn wygląd jest jak wizytówka, który mówi, kim jesteśmy. Naturalny i zdrowy wygląd to najlepsza ozdoba mężczyzny. Zatem jakie kosmetyki do pielęgnacji twarzy wybrać?

Męskie a może damskie?

Choć w drogeriach działy z męskimi kosmetykami kosmetykami stają się coraz większe, a półki zaczynają się uginać od męskim specyfików zdarza się, że mężczyźni zamiast własnego kremu wybierają ten pożyczony od dziewczyny lub żony. Ta praktyka nie jest najlepsza, bowiem męska skóra różni się od żeńskiej. Przede wszystkim jest grubsza o 25 % od damskiej i bardziej owłosiona, co sprawia, że problem z trądzikiem może występować częściej. Jakie zatem kosmetyki wybierać do pielęgnacji męskiej twarzy? Na pewno nie te przeznaczone dla kobiet.

Skóra twarzy – czego potrzebuje?

Dorosły mężczyzna o silnym zaroście goli się niemalże codziennie. O skórę pozbawioną zarostu trzeba jednak jeszcze bardziej dbać. Jak? Przede wszystkim wybierając dobrą golarkę. Maszynki jednorazowe zazwyczaj podrażniają skórę, a z tym trudno walczyć w szczególności jeśli golimy się codziennie. Golarki elektryczne nie podrażniają skóry, jak i golą dokładniej. Na stronie znajdziesz różne modele, które sprawiają, że golenie będzie bardziej komfortowe. Zaraz po goleniu najlepiej nałożyć nawilżający balsam. Warto uważać z wodami po goleniu. Ich bazą jest alkohol, który po długim stosowaniu może dodatkowo wysuszać skórę. Raz w tygodniu warto pomyśleć o zastosowaniu peelingu. Drobnoziarnisty czy enzymatyczny pozwoli pozbyć się martwych komórek naskórka, odsłaniając gładką twarz. Przy porannej oraz wieczornej pielęgnacji nie można zapomnieć o nawilżeniu skóry – odżywczy krem będzie idealny.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *