Makijaż na siłowni – za i przeciw

Siłownia jest miejscem, w którym powinniśmy skupić się przede wszystkim na wysiłku, spalaniu zbędnych kilogramów i rzeźbieniu sylwetki. Nie każda kobieta czuje się jednak komfortowo na siłowni, dlatego często niedoskonałości figury staramy zamaskować makijażem, który dodaje nam pewności siebie.

Dlaczego nosimy makijaż na siłowni?
Na siłownie trafiamy najczęściej wtedy, kiedy zależy nam na pozbyciu się kilku kilogramów. Dla niektórych kobiet, które mają problem z akceptacją swojego wyglądu, ćwiczenie wśród obcych ludzi nie jest wcale komfortowe. Makijaż często ten komfort poprawia, dodając nam pewności siebie. Na siłownię często chodzimy bezpośrednio po pracy – szybko przebieramy się w strój do ćwiczeń i szkoda nam czasu na zmywanie makijażu lub po prostu o tym zapominamy. Każda kobieta lubi wyglądać dobrze, a siłownia jest miejscem w którym spotykamy dużo obcych ludzi. Mężczyźni kątem okna oceniają ćwiczące obok panie, a kobiety mają tendencje do porównań. Niektórym z nas będzie to przeszkadzać i mimo wszystko będziemy starały się utrzymać dobry wygląd, nawet przy kolejnym kilometrze przebiegniętym na bieżni. Dla innych cała otoczka jest zupełnie nieistotna i najistotniejsze jest skupienie się na ćwiczeniach. Wszystko zależy zatem od naszego charakteru i nastawienia.

Plusy i minusy ćwiczenia w makijażu
Do makijażu jesteśmy przyzwyczajone już na tyle, że rzadko pozwalamy sobie na wyjście z domu bez niego. W miejscu tak specyficznym jak siłownia, w który widać nasze wszystkie niedociągnięcia, make-up poprawia nasze samopoczucie i dodaje pewności siebie. Dermatolodzy odradzają jednak wysiłek w pełnym makijażu, który niszczy naszą cerę. Podczas ćwiczeń nasz organizm pompuje do skóry więcej krwi, przez co staje się ona cieplejsza i rozszerzają się pory. Podkład i puder mogą je zatykać, powodując stany zapalne, podrażnienia i wysypki. Jeżeli jednak nie jesteś w stanie z zrezygnować z makijażu, to warto przestawić się na podkłady mineralne w płynie, które są mniej zalepiające i pozwalają skórze oddychać.

***

Zajrzyj też w to miejsce: http://pioropolis.pl/zdrowie-i-uroda/moda/pierwsze-oznaki-jesieni-wyprzedaze.html

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *