Sukienka koktajlowa

Często słyszymy określenie „sukienka koktajlowa”, jednak mało kto wie, co to tak naprawdę znaczy. Każda stylowa kobieta powinna posiadać w swojej garderobie sukienki i inne ubrania, pasujące na różne okazje. Warto zatem wiedzieć, co to tak naprawdę znaczy „sukienka koktajlowa” i na jaką okazję możemy ją włożyć.

Kobieca garderoba pełna jest tajemniczych określeń na poszczególne jej elementy, w których często same kobiety nie do końca się orientują. Jednym z takich dość enigmatycznych określeń jest waśnie sukienka koktajlowa. Na podstawie skojarzeń łączących się z tą nazwą, trudno jest wysnuć jakieś konkretne wnioski odnośnie charakteru tej stylizacji. Co to znaczy w takim razie, że sukienka jest koktajlowa?

Elegancko, nie całkiem oficjalnie

Nazwa sukienki, pochodzi od cocktail party, organizowanych w latach 50 ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych. Często były to nieoficjalne spotkania, odbywające się w godzinach popołudniowych. Z czasem ewoluowały w bardziej swobodne garden party.

Sukienka koktajlowa jest przeznaczona na półoficjalne spotkania, które np. organizuje nasza firma lub klient, albo też w odbywa się ono nie służbowo, ale w gronie nie całkiem jeszcze znanych sobie osób. Sukienka koktajlowa musi przede wszystkim sprawiać wrażenie nienachalnej elegancji, tzn. nie może to byś strój jaki włożylibyśmy na co dzień do pracy lub np. na rozmowę kwalifikacyjną. Ponad to, musi zapewniać nam możliwość w miarę swobodnego poruszania się, zatem nie może być zbyt obcisła czy krótka. W klasycznym wydaniu, taka sukienka powinna mniej więcej sięgać kolan. Przez wzgląd na to, ze przyjęcia koktajlowe, na które dedykowana jest taka sukienka, są z reguły stojące, nie należy do takiej sukienki ubierać zbyt wysokich szpilek.

Sukienka koktajlowa może być świetnym rozwiązaniem na każdą okazję, na którą suknia wieczorowa jest zbyt eleganckim rozwiązaniem. Każda kobieta powinna w swojej garderobie posiadać taką sukienkę w wersji klasycznej, ponieważ dzięki umiejętnie dobranym dodatkom może wspaniale nadawać się na wiele okazji i wyjść.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *