Zrób sobie koszulkę

W popularnych sieciówkach można kupić ładne i ciekawe rzeczy, jednak istnieje spore ryzyko, że w najbliższej przyszłości spotkamy na swojej drodze kogoś, kto będzie miał na sobie taką samą koszulkę. Trudno całkowicie zrezygnować z zakupów w sklepach odzieżowych, jednak część swojej garderoby można zaprojektować samemu.

 

Oryginalność jest w cenie

 

Każdy może się poczuć nieco niezręcznie, jeżeli na swojej drodze spotyka osobę ubraną w te same ciuchy. Wykonując samodzielnie koszulki nie tylko unikniemy tego zagrożenia, ale jednocześnie zapewnimy sobie świetną zabawę. Dla osób, które mają ciekawe pomysły graficzne, zrobienie własnej koszulki będzie na pewno ciekawym doświadczeniem. Istnieje kilka metod wykonania tego w warunkach domowych. Co najważniejsze, są one niedrogie i nie wymagają większego nakładu pracy. Najważniejszym elementem jest oczywiście koszulka. Możemy się po nią (i po kilka innych) wybrać do second-handu, gdzie za kilka złotych znajdziemy dobry t-shirt. Warto także przejrzeć naszą szafę – może się okazać, że znajdziemy tam koszulkę, której dawno nie zakładaliśmy, a możemy w nią jeszcze tchnąć drugie życie.

Jak to zrobić?

 

Koszulkę z własnym projektem czy napisem możemy wykonać na różne sposoby, jednak w domowych warunkach sprawdzi się metoda szablonowa. W ten sposób możemy zrobić na koszulce grafiki, które nie maja zbyt wielu szczegółów. Nasz projekt powinien pojawić się na kartce (możemy go narysować lub wydrukować), a następnie dokładnie go wycinamy, aby powstał z niego szablon. W dalszej kolejności przygotowujemy koszulkę – prasujemy ja dokładnie i układamy na równej powierzchni. Za pomocą kleju do papieru lub taśmy samoprzylepnej przyklejamy do niej nasz szablon. Wykorzystując farbę akrylową malujemy wycięte w szablonie otwory, a po wyschnięciu farby (kilkanaście minut), możemy delikatnie oderwać szablon. Aby utrwalić nasza pracę można kilka razy przejechać żelazkiem po koszulce, jednak należy zrobić to na lewej stronie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *