Wybieramy czapkę na zimę

Nie wszyscy są zwolennikami chodzenia w czakach – uważają, że są niewygodne, niszczą fryzurę albo źle w nich wyglądają. Nie ulega jednak wątpliwości, że czopka to bardzo przydatny dodatek do zimowej garderoby – nie tylko ważny dla utrzymania dobrego zdrowia, ale także stylowy.

Aby jak najbardziej zminimalizować ryzyko, że czapka okaże się zakupem nietrafionym, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Nie kupujmy jej pod wpływem pierwszego wrażenia – ostatecznie czapka może nie tylko nie pasować na naszą głowę, ale także nie spełniać swojego głównego zadania: ochraniania jej przed czynnikami zewnętrznymi. Co zatem wziąć pod uwagę?

Sprawdź, z jakiego materiału wykonana jest czapka. Najcieplejsza będzie ta luźno utkana z naturalnej wełny lub antyalergicznej wełny Merino. Zrezygnujmy raczej z modeli akrylowych. Akryl jest bowiem sztucznym włóknem, którym często zastępuję się wełnę, jednak nie pozwala skórze oddychać i sprawia, że nasze włosy elektryzują się.

Równie ważnym aspektem jest rozmiar czapki i jej model. Niektóre z nich mają uniwersalne rozmiary, inne natomiast dostępne są w kilku różnych wielkościach. Żeby wybrać dobrze, należy po prostu przymierzyć wybraną czapkę. Zwróćmy też uwagę na fason – nie w każdym będziemy dobrze wyglądać i dobrze się czuć, dlatego przymierzmy kilka różnych modeli. Do wyboru mamy czapki uszatki, smerfetki, czapki z pomponami czy z daszkiem (tzw. berety).

Gdy spośród całej oferty czapek dobierzemy tę wykonaną z odpowiedniego materiału, o właściwym rozmiarze i fasonie, spójrzmy także na kolor czapki, wzory i ewentualne ozdobniki, np. pompony, guziki, naszywki, cekiny. Wybierzmy taką, która skomponuje się pod względem stylistycznym z większością naszej zimowej garderoby, zwłaszcza z kurtką czy z płaszczem. Warto zastanowić się także nad kupnem zestawu: czapki, szalika i rękawic, które wspólnie przyczynią się do tego, że nasza zimowa stylizacja będzie spójna pod każdym względem.

Poczytaj więcej na temat zimowej ochrony głowy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *