Garnitury dla kobiet

Garnitur to domena mody męskiej – każdy mężczyzna posiada w swojej szafie choć jeden garnitur. Nie jest to jednak strój zastrzeżony wyłącznie dla panów. Garnitury stanowią bowiem także element mody damskiej, choć nie każda z pań dobrze się w nich czuje.

Chociaż widok kobiety w garniturze jest na ulicy raczej rzadkością, to na wybiegu to już codzienność. Nie wychodzi on bowiem z mody od wielu sezonów i stanowi klasykę, jeśli chodzi o eleganckie damskie ubiory. Jest idealny na wszelkie formalne okazje i spotkania, gdzie z właściwym sobie stylem zastępuje garsonki, spódnice czy sukienki. Nie da się jednak ukryć, że odzież ta, wyciągnięta niemal wprost z męskiej garderoby, wymaga nieco kobiecości, a tę osiągnąć można np. za pomocą odpowiednich akcesoriów. Należy do nich chociażby biżuteria: naszyjniki i kolie dodają garniturom kobiecości. Jeśli dodamy do tego makijaż, garnitur może stać się częścią chłodnej i stonowanej elegancji, jak i szałowego, zawadiackiego looku.

W zależności od tkaniny, z jakiej uszyty zostanie garnitur, a także od kroju i barw, łączyć go można z różnym obuwiem, nawet tym sportowym. W ten sposób przybiera on bardziej codzienny i mniej formalny charakter, nadając się do noszenia nie tylko do pracy, ale i na zakupy czy spacer. Podobny efekt daje żywy kolor tkaniny, który automatycznie czyni kostium nieco mniej oficjalnym.

Ponieważ garnitur nie jest tym, co wymieniamy często, warto zadbać o to, by uszyć go na miarę. Wśród mężczyzn to stała praktyka, warto więc zastosować ją, by otrzymać garnitur idealnie skrojony na naszą miarę i dopasowany do naszej sylwetki. Wysokiej jakości tkaniny pozwolą nam cieszyć się kompletem przez długi czas, a jeśli dobierzemy do niego właściwe dodatki, mamy pewność, że sprawdzi się w rożnych sytuacjach, gwarantując ponadczasowy, zawsze wyjątkowy wygląd.

Zdjęcie: foter.com

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *