Jak idealnie dobrać okulary do swojej urody? CZĘŚĆ I

Wszyscy zmuszeni nosić okulary muszą niestety zmierzyć się z problemem ich dopasowania nie tylko w kwestii wady wzroku, ale i aspekcie wizualnym. Oczywiście, w teorii, możemy też wybrać jakiekolwiek lub takie, które nam się po prostu podobają. Możemy jednak wyglądać w nich co najmniej śmiesznie. Niektóre lepsze salony optyczne oferują nam profesjonalną pomoc w dobraniu odpowiednich oprawek naszych okularów korekcyjnych, ale spokojnie możemy sami nauczyć się kilku zasad, które pomogą nam wyglądać w okularach atrakcyjniej niż bez nich.

1. Pierwsza zasada – uwierz, że okulary są fajne

Bo są. Mogą dodać uroku i tajemniczości. Mogą stanowić modny dodatek. Mówi się też, że osoby noszące okulary wyglądają inteligentniej. No cóż, w niczym nam to nie zaszkodzi. Okulary mogą nawet pomóc Ci ukryć małe niedoskonałości, jak np. cienie pod oczami, gdy nie masz czasu na pełny makijaż, bo jesteś już spóźniona do pracy. Okulary naprawdę mogą dodać Ci charakteru, o ile jednak zostaną odpowiednio dopasowane.

2. Określ typ swojej twarzy

Następnym etapem Twojego zaprzyjaźnienia się z odpowiednimi dla Ciebie oprawkami, jest przyjrzenie się własnej twarzy. Najlepszym na to sposobem jest stanięcie przed lustrem i obrysowanie na nim kształtu swojej buzi. Możesz użyć szminki lub czegoś, co równie dobrze się z lustra zmyje. Teraz możesz spokojnie ustalić jaki kształt ma Twoja twarz. Jest 5 typów – owalna, okrągła, kwadratowa, sercowata i prostokątna/podłużna. Poniższy rysunek pomoże Ci zdecydować, który jest najbardziej zbliżony do Twojej urody.

ksztaltytwarzyvitalogy

W drugiej części poradnika, którą znajdziesz tu, napiszemy dokładnie jakie oprawki pasują najbardziej do jakiego typu twarzy.

3. Zdecyduj jakie kolory pasują Ci najbardziej

To chyba najłatwiejszy etap. Wszyscy w miarę zdajemy sobie sprawę w jakich kolorach i ich odcieniach wyglądamy najlepiej. Ponieważ rynek obfituje teraz w tak różnorodne wzory i barwy okularów – każdy znajdzie coś dla siebie. Możesz przekonać się o tym np. na tej stronie. Należy zwrócić uwagę na kolorystkę oprawek w kwestii późniejszego dopasowania ich do naszych ubrań, tak aby nie kłóciły się one zbytnio ze sobą.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *