Szybki sposób na porządek w szafie

Zastanawiasz się co zrobić,a by w Twojej szafie wreszcie zapanował porządek? No cóż. Z pewnością nic nie stanie się samo. Liczy się nasze zaangażowanie oraz chęć uprzątnięcia ubrań, których z jakiegoś powodu nie lubimy lub nie nosimy. Jak w szybki sposób uporządkować swoją szafę, aby wreszcie zapanował a niej porządek?
Szafa każdej kobiety przypomina skarbiec różnego rodzaju ubrań. Niektóre z nich ubiera często i chętnie. Inne, tylko niepotrzebnie zalegają w szafie, będąc tylko przypomnieniem tego, jak niepotrzebnie wydałyśmy pieniądze. Porządek w szafie to nie tylko świadectwo tego, że dbamy o porządek, ale przede wszystkim dużo większa wygoda i możliwość podjęcia decyzji o tym, co ubrać w danym momencie.

Oto szybki przewodnik po tym, jak uporządkować swoją szafę:
Wyrzuć wszystko, czego nie założyłaś przez ostatnie kilka miesięcy – nie oszukuj się najprawdopodobniej już nigdy nie założysz tej bluzki. Nigdy już nie wrócisz do rozmiaru sprzed ciąży. Ubrania których nie nosimy, nie na darmo na nas nie pasują. Prawdopodobnie łączy nas już z nimi tylko niepotrzebny sentyment.

Wyrzuć wszystko, czego nie lubisz nosić – ubrania niechciane, nielubiane, nawet założone nigdy nie będą wyglądały na nas dobrze. Z pewnością próbowałaś je włożyć już kilka razy. Z jakim rezultatem, wiadomo, nie najlepszym. Ubrania, których nie lubimy, odbierają nam kobiecość i pewność siebie. Szkoda, żeby tak skutecznie psuły nam też humor.

Wyrzuć wszystko, co jest za małe lub za duże – może i szkoda ubrań nowych, które kupiłaś, po czym schudłaś i już na Ciebie nie pasują. Jednakże zastanów się sama, lepiej przytyć i założyć ulubioną kiedyś bluzkę czy kupić nową i cieszyć się świetną sylwetką?

Wyrzuć wszystko – czego nie nosisz a mogłoby się komuś przydać. Szkoda, żeby sterta ubrań leżała w Twojej szafie podczas gdy komuś mogłyby one naprawdę poprawić humor. Poczuj, że takim porządkiem naprawdę spełniasz dobry uczynek. To zwykle bardzo pomaga.

Wyrzuć wszystko – co jest już zniszczone. Nawet jeśli to Twoje ulubione jeansy. Zostaw je w spokoju, mają już naprawdę przetarte kolana. Nie nadają się no noszenia. Wyrzuć je, zanim zrobi to ktoś inny z Twojej rodziny.

Zastosowałaś się do wszystkich uwag? Brawo, teraz Twoja szafa wreszcie jest wolna od ubrań niechcianych, zapomnianych, od nieudanych zakupów. Od teraz każdy Twój poranek będzie dużo bardziej przyjemny.

Inne porady znajdziesz tu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *