Nie mam się w co ubrać!

To klasyczne już zdanie jest wypowiadane przez kobietę przynajmniej raz w tygodniu. Rzeczy z szafy się wysypują, a my musimy tylko dokupować kolejne komplety wieszaków. Przed każdym wyjściem okazuje się jednak, że tak naprawdę nie mamy co na siebie założyć. Problem może jednak tkwić nie w braku ubrań, a w nieodpowiedniej organizacji naszej szafy.

Przeorganizuj sobie szafę

Otwierasz szafę, która jest po brzegi wypełniona ubraniami, a mimo to stwierdzasz, że nie masz się w co ubrać? To znaczy, że najwyższa pora zrobić w niej porządek i zadbać o jej odpowiednią organizację. Większość osób na tendencję do przechowywania zbyt dużej liczby rzeczy. Nawet jeżeli ich nie używamy, to zalegają one w głębi szafy, niepotrzebnie zajmując miejsce. Dlatego raz na jakiś czas warto przeprowadzić większe porządki, a najlepiej zrobić to wiosną i jesienią. Oprócz selekcji ubrań (te gorsze możemy wykorzystać jako szmatki, a ciuchy w dobrym stanie warto oddać potrzebującym) istotna jest również organizacja przestrzeni. Nieodpowiednio i niedbale poukładane ubrania potęgują wrażenie chaosu, a dodatkowo ma to zły wpływ na kondycję naszych ubrań.

Jak to zrobić?

Pierwsze porządki w szafie mogą się okazać dosyć czasochłonne, dlatego warto wygospodarować sobie na nie nieco więcej czasu. Na samym początku powinniśmy wyciągnąć z niej wszystkie rzeczy – może to być nieco przerażające, jednak tylko w taki sposób uda nam się uporządkować przestrzeń. Jeżeli mamy bardzo dużo rzeczy, to warto podzielić je na kategorie. Rzeczy które zostawiamy, do wyrzucenia (lub na szmatki), do oddania oraz do sprzedania. Możemy odłożyć na bok również rzeczy, które będziemy mogli sprzedać na różnego rodzaju portalach aukcyjnych. W ten sposób nie tylko pozbędziemy się nieużywanych przez nas rzeczy, ale zyskamy również kilka groszy na zakup nowych. Robią selekcję ubrań warto wyznaczyć sobie zasadę: np. pozbywamy się wszystkich rzeczy, których od 6 miesięcy nie zakładaliśmy (czas ten można oczywiście wydłużyć, jednak pół roku wydaje się najbardziej optymalne).

Tutaj znajdziesz więcej modowych inspiracji.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *