Szykuj się na zimę

Lato dobiega końca, dni stają się chłodniejsze i mimowolnie nasze myśli krążą wokół śniegu czy mrozu. To dobry czas, by zaopatrzyć się w kurtkę zimową, a jeśli dopisze szczęście być może uda się natrafić na jakąś promocję.

Jak wiadomo, buty czy kurtki zimowe zazwyczaj przetrwają więcej niż jeden sezon, wobec tego bez wahania można sięgać do ubiegłorocznej kolekcji. A co było modne?

Do łask powracają płaszcze i kurtki wypełnione materiałami naturalnymi, jak wełna, puch czy pierze, choć równie dobre są kożuch i nylon. Jednak decydując się na nylon, a ta rada jest kierowana dla alergików i osób nie lubiących naturalnego zapachu przykładowo pierza, ważne, by zawartość nylonu była jak najwyższa.

W tym wszystkim zachowany jest minimalizm. Kurtki nie powinny już deformować sylwetki, być do przesady wypchane, a sprawnie ,,opatulić” ciało. Rozchwytywane są modele stonowane kolorystycznie, które będą pasować i do codziennych spacerów, oraz na różnorakie specjalne okazje. Do łask wróciły także tak zwane parki, legendarne kurtki wojskowe, początkowo noszone przez eskimosów, dwurzędowe płaszcze i kożuchy właśnie.

Tak więc gorąco polecam wybrać się do sklepu, póki jest jeszcze ciepło!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *