3 zasady, dzięki którym zadbasz o swoje włosy

Piękne lśniące włosy to podstawa dobrej prezencji. Nie ma nic gorszego niż posiadanie zniszczonych, napuszonych i połamanych na całej długości włosów. To nie musi być Twój problem. Oto trzy proste zasady, których zastosowanie sprawi, że włosy staną się Twoją wizytówką.

1. Odżywiaj od środkaoMRKkMc4RSq7N91OZl0O_IMG_8309

Pamiętaj, że włosy to także część Ciebie. Każda nitka na Twojej głowie wyrasta z mieszka włosowego, który jest odżywiany przez cebulki. Składniki odżywcze są dostarczanie przez krew także do nich, dlatego prawidłowa dieta, bogata w składniki odżywcze to podstawa dobrej kondycji skóry głowy i włosów. Zadbaj urozmaicenie jadłospisu w owoce i warzywa, które mają w sobie witaminy i mikroelementy. Niedożywione włosy stają się słabe, tracą blask, elastyczność i są podatne na zniszczenie a także wypadanie. Jeśli masz problem z niedoborem składników odżywczych zastanów się nad odpowiednią suplementacją.

wlosy

2. Sposób mycia

Nawet najbardziej skomplikowane zabiegi pielęgnacyjne nie dadzą takich efektów jak znalezienie sposobu mycia dostosowany do właściwości Twoich włosów. Jeśli są one przetłuszczone lub napuszone możliwe, że stosujesz nieodpowiednie środki lub też nakładasz za duża ich dawkę. Nadmiar kosmetyków obciąża włosy, przez co są bardziej podatne na łamanie. Zbyt częste mycie może doprowadzić do ich przesuszenia natomiast źle dobrana odżywka (zobacz więcej) staje się przyczyną efektu przetłuszczenia. Ważne jest, aby po każdym myciu spłukać włosy chłodną wodą gdyż wpływa to na zamknięcie łusek włosowych, dzięki czemu Twoja fryzura będzie bardziej sprężysta.

3. Masaż głowy

Masowanie skóry głowy sprawia, że poprawia się jej ukrwienie, przez co mieszki włosowe stają się bardziej dotlenione. Poprawa krążenia pod skórą powoduje usprawnienie pracy cebulek. Masowanie powinno odbywać się poprzez delikatne dociskanie opuszkami palców skóry pod włosami i wykonywanie wolnych, kolistych ruchów. Przesuwaj palcami po czaszce, ale pod żadnym pozorem nie szarp za włosy gdyż ich pocieranie może dać efekt odwrotny od zamierzonego. Zacznij masaż od skroni a skończ na czubku głowy. Jeśli poczujesz podwyższenie temperatury skóry to znaczy, że zabieg zdaje egzamin i krążenie zachodzi szybciej.

Trzymanie się tych prostych zasad pozwoli Ci zobaczyć efekty już po kilku tygodniach. Pielęgnacja włosów to kwestia, która powinna zajmować kluczowe miejsce w codziennym rozkładzie zajęć. Niewątpliwie przyniesie to długofalowe korzyści.

RONyPwknRQOO3ag4xf3R_Kinsey

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *