Jaka fryzura będzie najlepsza?

fryzury

Fryzura to bardzo ważny element naszego wyglądu, jakie niejednokrotnie reprezentuje nasz charakter i styl bycia. Bardzo ciekawa fryzura stanie się naszą wizytówką, a jeśli będzie właściwie dobrana poprawi nasz wygląd, a jednocześnie wyrazi wnętrze. Możliwości jest bardzo wiele, stąd warto przybliżyć jedynie te najpopularniejsze.

Krótkie włosy u kobiety to coraz częściej powszechne zjawisko. Nie mam na myśli zmysłowego tak zwanego boba, czy włosów sięgających do linii podbródka, czyli „fryzury na chłopaka”. Wiele kobiet prezentuje się w takim cięciu tak dobrze, że już definitywnie odrzucono krytykę tego uczesania, wraz ze stereotypem długowłosej ślicznotki. To uczesanie dla kobiety odważnej i pewnej siebie, lecz również zabawnej i otwartej. Jednakowoż, stwierdzenie, że „z krótkimi włosami jest mniej roboty” jest jak najbardziej nieprawdziwe. Po przebudzeniu niesforne, krótkie kosmyki wymagają właściwych zabiegów i preparatów do układania. Jednakże układanie krótkich włosów jest proste i przyjemne.

Włosy średniej długości wymagają chyba największej ilości zabiegów. Takie włosy wyglądają najkorzystniej, gdy są wymodelowane na profesjonalną, dużą szczotkę. Dowodem na to jest wcześniejszy przykład, czyli fryzura na boba. Takie cięcie dodaje kobiecie najwięcej uroku, gdy końcówki są podwinięte do wewnątrz, a całość podniesiona. Modelowanie włosów po każdym myciu zabiera dużo czasu i jest problematyczne. Decyzję o takim cięciu należy więc dwa razy przemyśleć.

Na sam koniec kilka słów o włosach długich. Mając długie, zadbane włosy możemy wykonać każdą wymarzoną fryzurę. Na co dzień możemy włosy związać w klasyczny koński ogon, jaki jest fryzurą skromną i odpowiednią na przykład do pracy. Niezbyt ciężkie do wykonania na długich włosach są różnego typu proste upięcia. Miłośniczki włosów rozpuszczonych mogą polepszyć wygląd włosów dzięki zwiększaniu ich objętości. Trzeba tylko użyć pianki do włosów i wysuszyć je suszarką. Możemy przy tym opuścić głowę w dół – efekt będzie jak po modelowaniu. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *