Piękne, proste włosy – Ty też możesz je mieć

wlosy

Każda kobieta marzy o pięknych i lśniących włosach. Bardzo często dzieje się tak, że kobiety o prostych włosach pragną włosów kręconych, a te o włosach kręconych nie marzą o niczym innym, by choć raz na jakiś czas ich włosy były idealnie proste. Na szczęście dla jednej i dla drugiej grupy są odpowiednie sposoby, by w kilka chwil zmienić włosy w włosy marzeń. Dziś przyjrzymy się prawidłowemu prostowaniu włosów, dzięki czemu zaoszczędzimy nie tylko czas, ale i uzyskamy najlepsze efekty.

Przed prostowaniem włosów
Zacznijmy może od tego, że nigdy nie należy prostować mokrych włosach. Jest to niezwykle niezdrowy zabieg. Zawsze poczekajmy do ich pełnego wyschnięcia. Możemy je oczywiście wysuszyć, jednak nie jest to polecane z racji tego, że włosy nie powinny być nadmiernie suszone. Ciepłe powietrze nie wpływa korzystnie na ich strukturę. No dobrze mamy suche włosy, co dalej? Odżywka. Przed rozpoczęciem prostowania włosów  należy odpowiednio nawilżyć włosy (można to także uczynić podczas mycia włosów). Dodatkowo, szczególnie polecane jest spryskanie włosów kosmetykiem zabezpieczającym przed działaniem wysokich temperatur.

Prostowanie włosów
Do szybkiego i sprawnego prostowania włosów potrzebna nam będzie szczotka (grzebyk) oraz klamry. Gdy jesteśmy już gotowe należy podzielić włosy na niewielkie pasma. Jedną część pasma (spod spodu) należy zostawić, a resztę włosów upiąć klamrą na czubku głowy. Następnie wolnymi ruchami, od nasady głowy do końcówek przeciągamy prostownice uprzednio pasmo przeczesując szczotką. Należy zwrócić przy tym uwagę, czy ręka nie trzyma prostownicy w inne pozycji niż pozioma. Często nie patrząc na rękę wykręca się ona i prostuje włosy pod ukosem. Nie wpływa to znacząco na całość, ale trwa dłużej. Na końcówkach warto zakręcić w jedną stronę włosy, dzięki czemu będą wyglądały naturalnie. Gdy pasmo zostanie wyprostowane można przejść do kolejnego.

Po prostowaniu
Po wyprostowaniu włosów polecane jest spryskanie włosów dodatkową odżywką lub lakierem utrwalającym fryzurę. Gotowe.

Na koniec warto wspomnieć o prostownicy. Obecnie najlepsze modele z tej kategorii sprzętów agd posiadają funkcję jonizacji oraz płytki ceramiczne z keratyną czy teflonowe. Co istotne, istnieją również prostownice wykorzystujące podczerwień. Jednak nie ma co się obawiać o standardową prostownicę – z odpowiednim podejściem wyprostujemy nasze włosy każdą z nich.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *