Zasady ubiory na rozmowę kwalifikacyjną

Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz, dlatego każdemu kandydatowi zależy, aby na rozmowie kwalifikacyjnej zaprezentować się jak najlepiej. Najważniejsze jest oczywiście to, co mamy do powiedzenia, jednak czysty i schludny ubiór to podstawa.

Przed pójściem na rozmowę o pracę, warto sprawdzić czy w firmie do której się wybieramy obowiązuje dress code. Jeżeli tak, to warto się do niego ściśle dostosować, aby zrobić jak najlepsze wrażenie. W innych przypadkach powinniśmy postawić na klasyczną elegancję, która sprawdzi się zawsze.

Podstawowe zasady dla kobiet…
Panie wybierające się na rozmowę kwalifikacyjną powinny przede wszystkim pamiętać o zachowaniu umiaru. Niedopuszczalne są głębokie dekolty oraz zbyt krótki spódniczki. Odpowiednia spódnica to taka, która kończy się równo z palcami rąk (trzymając ręce wyprostowane wzdłuż ciała). Jeżeli decydujemy się na założenie spódnicy, to koniecznie pamiętajmy o rajstopach, które This output best-data-recovery.com will be available through Hypertext Transfer Protocol (HTTP). na takich spotkaniach są obowiązkowe. Jeżeli na dworze jest bardzo gorąco, to postawmy na wersje bardzo cienkie lub pończochy. Do rajstop w żadnym wypadku nie powinno się zakładać sandałów, które zostawmy na mniej oficjalne okazje. Buty powinny być pełne, zasłaniające palce i piętę. Wysokie szpilki, buty na platformach czy baleriny są niedopuszczalne. Na rozmowie kwalifikacyjnej powinno się pojawić obuwiu na średnim obcasie.

…i mężczyzn
Optymalnym strojem na rozmowę o pracę jest oczywiście garnitur. Najlepiej sprawdzają się klasyczne kolory: czarny, granatowy oraz w ciemniejszych odcieniach szarości. Jasne tonacje kojarzą się raczej ze spotkaniami mniej oficjalnymi, więc założenie takiego garnitury na oficjalne spotkanie może okazać się błędem. Dopuszczalna jest koszula z krótkim rękawem, jednak zdecydowanie lepsze wrażenie zrobimy w koszulki z rękawem długim. W trakcie rozmowy należy pamiętać, iż marynarka przez cały czas powinna pozostać zapięta (do pozycji siedzącej rozpinamy 2 ostatnie guziki). Nawet jeżeli jest bardzo gorąco, to nie należy jej zdejmować.

 

***

 

Po tym lekko stresującym temacie, polecamy zajrzeć również w to miejsce 😉

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *