Moda na dwóch kółkach

Rower jest coraz chętniej wybieranym środkiem transportu. Używamy go już nie tylko do rekreacyjnych przejażdżek i wypadów za miasto, ale codziennie dojeżdżamy nim do pracy czy szkoły. Ubranie na rower powinno być przede wszystkim i nie krępować naszych ruchów, jednak nie wyklucza to wcale modnych i stylowych rozwiązań.

W zwykłym, codziennym ubraniu raczej trudno byłoby jeździć z przyjemnością na sportowym rowerze. Do sprzętów przeznaczonych do jeżdżenia po górach czy szosach, warto dobrać ubrania, które przepuszczają powietrze i zapewniają maksymalny komfort jazdy. Jeżeli jednak rower jest naszym codziennym środkiem lokomocji, to wcale nie musimy rezygnować z eleganckiego ubioru na rzecz wyciągniętych koszulek. Wręcz przeciwnie – w Danii narodziło się zjawisko cycle chic, które określa właśnie rowerową elegancję.

Modnie i wygodnie
Jeżeli nie pędzimy na rowerze do pracy, a spokojnie do niej dojeżdżamy, to wcale nie potrzebujemy wozić ze sobą ubrania na zmianę. Na rower możemy wsiąść w ubraniu, w którym potem będziemy spędzać dzień. Najczęściej dużo problemu sprawiają nam spodnie, których nogawki zahaczają się o łańcuch i brudzą. Kiepskim rozwiązaniem jest wkładanie nogawek w skarpetki, bowiem wygląda to mało estetycznie. Zdecydowanie lepiej kupić sobie opaskę samozaciskającą czy metalowe klipsy (najlepiej odblaskowe), które zabezpieczą nasze spodnie przed pobrudzeniem. Problemu tego nie mamy raczej w rowerach miejskich, które mają całkowicie osłonięty łańcuch – w takim przypadku śmiało możemy pozwolić sobie na jazdę w szerokich spodniach czy długiej spódnicy. Jeżeli roweru używamy także w mniej pogodne dni, to pamiętajmy o ochronie przed deszczem i zimnem. Warto mieć przy sobie długi przeciwdeszczowy płaszcz, który ochroni nie tylko tułów, ale także nogi i ręce. W chłodne dni dobrze sprawdza się odzież termoaktywna, która reguluje temperaturę naszego ciała. Jeżdżąc na rowerze po mieście często musimy zatrzymywać się na światłach, a wtedy nasze ciało stygnie i łatwo o przeziębienie.

*

Przeczytaj również o tym: http://pioropolis.pl/zdrowie-i-uroda/moda/pierwsze-oznaki-jesieni-wyprzedaze.html

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *