Rowerowy zawrót głowy

 

Przesiądźmy się na rowery! O tej porze roku dni są już ciepłe albo nawet bardzo ciepłe a tym samym nabieramy ochoty na spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Postulat o zmianie samochodu na rower wydaje się więc tym bardziej uzasadniony.


Nie nakłaniam od razu do tego aby sprzedać samochód i poruszać się o każdej porze roku na rowerze- choć i takie osoby znam, ale żeby chociaż czasami przesiąść się na bicykl. Po pierwsze jazda na nim jest eko. Wiadomo- nie wytwarza spalin, jest cichy i nie zagraża nikomu, ani niczemu. Po drugie świetnie poprawia naszą kondycję, krążenie krwi, zwiększa pojemność płuc i co więcej spala zbędne kalorie i wysmukla nasze ciało. Ten ostatni argument szczególnie ma rację bytu teraz przed wakacjami. Jeżeli chcecie śmiało pokazać się na plaży wskakujcie na rower. Wasze nogi będą piękne i smukłe i pozbawione cellulitu. Po trzecie podczas wysiłku fizycznego wytwarzają się endorfiny czyli hormony szczęścia. Zatem bądźmy szczęśliwi, szczupli i zdrowi.

Na dobry początek dobrze byłoby sprezentować sobie jakiś rower:) Obecnie jest ogromny wybór, dlatego najlepiej udać się do sklepu sportowego i zapytać fachowca o poradę. Pomoże on dobrać nam idealny dla nas sprzęt. Na pewno sami musimy zastanowić się do czego nam bicykl będzie służył- czy tylko do jazdy po mieście, czy też po za nim? Może wolimy spróbować ekstremalnej jazdy w plenerze, a może chcemy się poczuć jak kolarze podczas Tour de France i będziemy pokonywać kilometry drogą pokonując góry i niziny? Jakkolwiek by nie było na pewno każdy znajdzie swój jeden-jedyny  rower. Najważniejsze, żeby był wygodny i żeby spełniał swoje zadanie.

Kiedy mamy już bicykl dokupmy kask, który jest niezbędny, specjalistyczne rękawiczki, które ochronią nasze dłonie przez pęknięciami i otarciami i wyposażeni w uśmiech jedźmy przed siebie. Pierwszego dnia nie forsujmy się za bardzo. Zacznijmy na przykład od półgodzinnej spokojnej jazdy a z dnia na dzień zwiększajmy czas i wysiłek. Grunt to nie zniechęcić się na samym początku.

Jak widać bicykl może stać się naszym najlepszym przyjacielem i sprzymierzeńcem w walce o dobry nastrój, figurę i co najważniejsze o zdrowie.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *