Pomagajmy opuszczonym pieskom!

Każdy z nas może pomóc bezpańskiemu psu, nawet sprzed komputera. Jak to możliwe? Wystarczy wejść choćby na stronę www.karmimypsiaki.pl i poprzez kliknięcie myszą nakarmić jednego z psiaków.

Oczywiście powyższy sposób jest jednym z najprostszych i nie wymagających od nas zbyt dużego wysiłku, ale co ważne, przynosi wiele korzyści. Jeszcze lepiej jeżeli zdecydujemy się na adopcję psa, ale wiadomo- nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić. Nic z tego jednak, bo możliwa jest też adopcja wirtualna. Wybieramy sobie na stronie internetowej www.karmimypsiaki.pl swojego pupila i regularnie wysyłamy na niego pieniądze. Dzięki temu ” nasz” milusiński będzie miał zapewnione jedzenie, ciepłe koce i miejsce do spania. Na tej samej stronie możemy zakupić  koszulkę z napisem „karmimy psiaki”. Dochód z niej w całości pójdzie na bezpańskie pieski. Czy to nie fantastyczne- łączenie przyjemności ( zakupy) z pożytecznym ( pomaganie)?.

Inna internetowa akcja www.RatujPsa.pl stara się także poprawić los porzuconych zwierząt. Działa na bardzo podobnej zasadzie, jak karmimypsiaki.pl. Chce pomóc psom poprzez zbieranie pieniędzy na schroniska i poprzez szukanie nowych domów dla zwierząt. „RatujPsa” sprzedaje modne bransoletki z wizerunkiem pieska i podobnie, jak w przypadku koszulek pieniądze z bransoletek w całości są przeznaczane na zwierzęta.

Z kolei Psygarnij.pl skupia się bardziej na szukaniu domów stałych i tymczasowych dla bezpańskich i porzuconych piesków. Ich mottem jest ” Nie kupuj!! Przygarnij!!!”. Jeżeli tylko mamy możliwość zajęcia się zwierzakiem do momentu znalezienia mu domu stałego napiszmy do Psygarnij.pl. Równie istotna jest możliwość przewożenia piesków z jednego miasta do drugiego. Dlatego Psygarnij.pl szuka osób z autami i chęcią pomocy.

Niestety bezpańskich psów jest mnóstwo. Schroniska są przepełnione i nie mają wystarczających środków. Codziennie na facebooku powyższych akcji pojawiają się ogłoszenia o porzuconych i opuszczonych psach. Ilość ludzi wyrzucających psy z auta, albo przywiązujących je do drzewa w lesie jest duża. Na szczęście istnieją akcje typu Psygarnij., które zrzeszają osoby, które kochają psiaki i bezinteresownie chcą im pomóc. Starają się naprawić zło tego świata chociaż w małym stopniu i pokazać opuszczonym czworonogom, że nie każdy człowiek jest ich wrogiem. Psy same nie zgotowały sobie takiego losu. To przez ludzką nieodpowiedzialność i egoizm muszą cierpieć, dlatego każdy z nas powinien chociaż kliknąć  ” lubię to” na facebook’owym profilu tych trzech akcji.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *