Hand made- sposób na życie

Trzeba przyznać, że teraz jest dobry czas na produkty hand made. Cieszą się niezwykłą popularnością, są unikatowe i niepowtarzalne. Przecież lepiej mieć kolczyki zrobione specjalnie dla nas, niż takie kupione w sklepie sieciowym. To samo tyczy się wszelkich ozdób, które nabywamy do swojego domu. Bardzo wiele osób chce w ten sposób podkreślić swój indywidualizm. Być może w czasach globalnej wioski bycie oryginalnym staje się dla nas ważne?

Dla wielu tworzenie kolczyków, naszyjników, ozdobnych koszyczków stało się sposobem na życie. Jedna z osób, którą znam robi właśnie kolczyki. Jak przyznaje, na początku traktowała to jako hobby. Nagle okazało się, że popyt na jej produkt stale wzrasta i aby móc wyrobić się z produkcją musi mieć więcej czasu. Zaryzykowała, porzuciła dotychczasową pracę na etacie i zajęła się tym co kocha- tworzeniem swoich maleńkich cudeniek. Inna dziewczyna z kolei zajmuje się robieniem całych zestawów biżuterii w wolnym czasie. Nie ma na tyle odwagi, aby poświęcić się temu bez reszty i zaryzykować i odejść z pracy. Inna sprawa, że rodzina jej odradza podjęcie tak radykalnego kroku. Kto wie jednak. Może kiedyś się odważy?

Moja dobra sąsiadka zajmuje się ozdabianiem koszyczków. Wynajduje stare kosze ( ostatnio znalazła kosz w którym spały jej dzieci, jak były malutkie), odmalowuje je, na przykład na biało, kupuje kawałki tkanin, obszywa nimi kosze, wyszywa serca, kokardki i tym podobne i mamy gotowe cudeńko. Oczywiście nie jest to tak proste, jak to tu opisuje. Trzeba mieć wyczucie stylu, zdolności manualne i to coś magicznego w rękach, co pozwala tworzyć takie dzieło sztuki. Niestety nie jestem na razie w posiadaniu zdjęć tych koszyczków, ale na następny raz postaram się je zrobić i zamieścić na blogu.

Uważa się, że moda na produkty hand made wynika z kryzysu i z chęci oszczędności. Ludzie tworzący z kolei te wyroby starają się wykorzystać swoje umiejętności, realizować swoje hobby i przy okazji móc z tego się utrzymać. Jasna sprawa- każdy chciałby, żeby jego praca była jego pasją. Dlatego jeżeli macie takie zdolności i czujecie, że hand made mogłoby być sposobem na życie, to może zaryzykujcie i sprawdźcie się na tym polu?

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *