Makijaż na każdą pogodę

Makijaż dla wielu kobiet jest jak druga twarz. Trudno jest im wyobrazić sobie idealny wygląd bez podkładu, wytuszowanych rzęs i różu na policzkach. Nie trudno się temu dziwić. W końcu wiele nowej generacji kosmetyków właśnie po to powstało by dodawać kobietom seksapilu i pewności siebie.

Makijaż  to bardzo indywidualna sprawa. Każdy powinien dobierać go indywidualnie do swojej cery, koloru oczu oraz włosów. Kolory, tonacje oraz konsystencja różnego rodzaju produktów może bowiem na każdym wyglądać nieco inaczej.

Odpowiedni makijaż to także taki, który dopasowuje się do różnych sytuacji. Oczywiste jest bowiem, że do zwykłej codziennej stylizacji np. do pracy nie nadaje się makijaż w mocnych, intensywnych kolorach. Z kolei wieczorową porą warto pokusić się o nieco ekstrawagancji przy okazji czerwonych lub mocno różowych ust.

Kilka zasad dobrze wykonanego makijażu

Przede wszystkim liczy się jakość. Dobrej klasy kosmetyki bywają znacznie trwalsze od tych z niższej półki. Jeśli zatem zależy nam na makijażu profesjonalnym dobrze jest zainwestować w markowe produkty. Ich skład znacznie bardziej różni się od tego, jaki dają nam tanie produkty. Przede wszystkim jest sprawdzony i badany przez specjalistów w laboratoriach kosmetycznych.

Odpowiednia technika

Zanim zdecydujesz się na mocny makijaż, bądźmy pewne, że nie będziemy miały problemu z jego wykonaniem. Makijaż wykonany nieestetycznie i niechlujnie to bowiem najgorsze co może nas spotkać.

Zwróćmy przy tym szczególną uwagę na dobrze wytuszowane rzęsy, tak by nie było na nich grudek lub by nie były posklejane. Raczej ograniczmy także rzęsy w kolorach innych niż czerń lub brąz. Kolorowe rzęsy to dobre rozwiązanie praktycznie tylko w przypadku bardzo wystawnych imprez.

Pamiętajmy także o odpowiednim doborze koloru podkładu i pudru do swojej cery. Powinny być one zawsze w tonacji nieco jaśniejszej niż naturalny koloryt naszej twarzy. W innym przypadku produkty będą wyglądały na naszej twarzy sztucznie i będą tworzyły nieestetycznie wyglądającą maskę.

Róż i brązy nakładajmy w tych miejscach, które wymagają rzeczywiście podkreślenia czyli np. w okolicach kości skroniowych, przy policzkach lub na podbródku.

Usta to w wielu przypadkach istotny aspekt naszego makijażu. Jeśli chcemy uzyskać efekt naturalny wystarczy pokryć je błyszczykiem. W innych przypadkach idealnie sprawdzi się mocna i krwista czerwień.

 

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *