Makijaż, którego nie widać

Wiele kobiet wykonujących na co dzień makijaż uważa, że im będzie on mocniejszy, tym lepiej zakryje wszystkie mankamenty naszej urody. Jak się jednak szybko okazuje sprawa wygląda nieco inaczej. Czasem grupa warstwa pudru oraz podkładu jeszcze bardziej uwidacznia to, czego nie chcemy pokazywać.

Kiedy stosować mocny makijaż?

Makijaż wyrazisty, mocny nazywany przez wielu wieczorowym nadaje się zazwyczaj wówczas, gdy mamy okazję wybrać się na okazjonalną kolację, imprezę, czy inne spotkanie, na którym dystyngowany strój jest po prostu wymagany. Na co dzień, szczególnie w pracy lepiej stosować inny rodzaj makijażu-lekki, nie rzucający się szczególnie w oczy.

Dlaczego makijaż dzienny?

Przede wszystkim służy on dobrze naszej skórze. Wyobraźmy sobie bowiem, że przez cały dzień skóra na naszej twarzy nie oddycha. Z pewnością wpłynie to źle na jej ogólną jakość oraz koloryt.

Makijaż dzienny nie męczy naszej skóry, jest delikatny i niewidoczny, a jego głównym celem jest odkreślenie najważniejszych elementów naszej twarzy oraz sprawienie, że przez długi czas wygląda ona świeżo i promiennie.

Jak wykonujemy makijaż dzienny?

Makijaż dzienny ma wiele zalet. Przede wszystkim do jego wykonania nie jest wymagana zbyt duża umiejętność kosmetyczna.

Używamy głównie kosmetyków lekkich, w naturalnych kolorach. Oczywiście każdy typ skóry wymaga innych rodzajów produktów. Z reguły wystarcza jednak podkład, korektor oraz rozświetlacz pod oczy, tusz do rzęs, róż i bronzer, jasny cień na całe powieki i ciemniejszy (np. brązowy do położenia w jej załamaniach).

Makijaż dzienny z zasady nie powinien zajmować nam więcej niż 15-20 min.

W jakiej tonacji powinien być utrzymany makijaż dzienny?

Kolory powinny być jak najbardziej naturalne. Możemy zatem korzystać z całej palety brązów, delikatnych pasteli oraz beży. Oczywiście kolor cieni zawsze dopasowujemy do koloru naszej tęczówki oka.

Dlaczego rozświetlacz?

Dzięki niemu twarz, a szczególnie okolice naszych oczu, w tym dolna powieka wygląda młodziej i świeżej. Delikatne drobinki, które znajdują się bowiem w składzie produktu, migoczą i dodają blasku naszej skórze.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *