Skąd wiedzieć jaki makijaż wykonać?

makijaz

Nawet najbardziej profesjonalny makijaż nigdy nie będzie dla nas ozdobą jeśli nie dopasujemy go do miejsca i okazji. Makijaże wieczorowe wyglądają pięknie. Są oryginalne i bardzo często podkreślają nasze oczy, usta lub brwi. Ze względu jednak na bardzo charakterystyczne efekty, jakie tworzą na naszej twarzy mogą wyglądać dosyć nietypowo np. w pracy, na urodzinach u babci, czy letnim spacerze na plaży. Dobry makijaż to zatem nie tylko odpowiedni dobór kolorów, to także odpowiednia ilość, która nie zakryje tego co w nas najładniejsze.

Makijaż ma przede wszystkim zwracać uwagę na to, co jest w nas najbardziej ciekawe. Jeśli wszyscy zwracają uwagę na nasze duże oczy, to właśnie je powinniśmy podkreślać np. poprzez kolor cienia wkomponowanego do barwy tęczówki. Jeśli natomiast naszym największym walorem są duże, pełne usta zadbajmy, by zawsze były pomalowane ciekawym kolorem pomadki lub błyszczyka.

Poprzez takie triki możemy bardzo skutecznie odwrócić uwagę od naszych słabych stron. W tym np. nie do końca idealnej cery, krótkich rzęs, czy bardzo okrągłej twarzy.

Kiedy możemy sobie pozwolić na mocny makijaż?

Makijaż wyrazisty w intensywnych kolorach jest zarezerwowany szczególnie na różne imprezy okazjonalne w tym wesele, sylwestra itp. Mogą być także ozdobą naszej eleganckiej kreacji wieczorowej.

Co mamy na myśli mówiąc o mocnym makijażu? Przede wszystkim kolorowe powieki i ich obrys np. przy pomocy eyelinera oraz usta pomalowane pomadką w intensywnym kolorze czerwieni, fioletu i różu.

Zasada co do tego rodzaju makijażu opiera się na tym, by nie przesadzić. Jeśli malujemy oczy w mocnym kolorze, usta powinny być raczej neutralne. Z kolei przy mocnych, czerwonych ustach znacznie lepiej będą wyglądały oczy bez cieni na powiekach, ale np. z wytuszowanymi na czarno rzęsami.

Makijaż wieczorowy nie jest łatwy do wykonania (lepiej wykonywać go przy użyciu profesjonalnych marek kosmetyków np. sisley). Jeśli zatem nie jesteśmy pewne co do swoich zdolności manualnych, lepiej pierwszy raz poprosić o pomoc makijażystkę. Z pewnością udzieli nam rad, na temat tego jakie kolory nam pasują i jakie elementy naszej twarzy zasługują na szczególne podkreślenie.

Zupełnie inaczej jest w przypadku makijażu dziennego. Jest on dużo łatwiejszy i nie wymaga specjalnych zdolności. Makijaż dzienny kieruje się zasadą: im naturalniej, tym lepiej. Cała idea polega na tym by wyglądać świeżo i promiennie, tak jakbyśmy dopiero co wstały z łóżka. Niezbędny do jego wykonania jest zatem korektor, kryjący zaczerwienienia, tusz do rzęs, róż, ewentualnie bronzer. Nie stosujemy tutaj natomiast mocnych odcieni pomadek, które sprawiają, że mogłybyśmy wyglądać zbyt wyzywająco.

Makijaż to nasza druga twarz. Nie bójmy się zatem przy jego pomocy zwrócić na siebie uwagę. Wiele osób z makijażem czuje się po prostu pewniej i piękniej. Warto jednak pamiętać, że makijaż jest tak samo ważny jak zapach i stylizacja. Dopiero te trzy elementy sprawiają, że możemy wyglądać jak gwiazdy Hollywood.

makijaz

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *