Pozbądź się cellulitu!

cellulite

Co prawda lato powoli przemija, a co za tym idzie, mija także czas, kiedy pojawiamy się na ulicach w bardzo skąpych ubraniach. Nie oznacza to jednak wcale tego, że spokojnie możemy zapomnieć o kondycji nasze skóry i z przymrużeniem oka patrzeć na cellulit, wypełniający coraz to większe jej powierzchnie.

Skóra, to chyba najlepsze odzwierciedlenie tego w jakim stanie jest nasz organizm. Jeśli nie dbamy odpowiednio o swoją dietę, mamy styczność ze stresem i nie jesteśmy zwolennikami ćwiczeń to możemy być pewni, że nasze ciało szybko się zbuntuje.

Najczęstszymi objawami nieprzestrzegania zdrowego stylu życia jest cera szara, zmiany trądzikowe, wypadające włosy oraz łamiące się paznokcie. Nic nie wpłynie lepiej na zmianę ich kondycji, jak dbanie o siebie i o to co fundujemy swojemu organizmowi.

Dlaczego na naszej skórze pojawia się cellulit?

Cellulit potocznie nazywany pomarańczową skórką to nic innego jak odkładający się tłuszcz w naszych tkankach. Niestety zazwyczaj jest pierwszym krokiem do poważnych zmian skórnych i bardzo nieestetycznie wyglądających pofałdowań.

Jak walczyć z cellulitem?

Sposobów jest kilka. Na pierwszy rzut oka należy zmienić swoje dotychczasowe przyzwyczajenia żywieniowe. Wprowadźmy do codziennego jadłospisu więcej warzyw i owoców, zrezygnujmy natomiast z jedzenia typu Fast food oraz dużej ilości węglowodanów. Pijmy dużo wody zamiast napojów gazowanych oraz kawy. Woda wypłukuje skutecznie wszystkie toksyny z naszego organizmu oraz oczyszcza naszą skórę.

Zdrowa dieta to jednak nie wszystko. Z pewnością przyda się także zapas ćwiczeń fizycznych w tym głównie takich które pozwalają na szybsze spalanie zbędnych kalorii. Dobrze w tek kwestii spełni się bieganie, aerobik lub pływanie.

Wreszcie z cellulitem pomogą nam także walczyć odpowiednie kosmetyki. Najlepiej postawić na te, które posiadają w swoim składzie duże ilości kofeiny. Pamiętajmy o najważniejszym, kosmetyki mają na celu wspomóc naszą walkę z cellulitem. Jednak nawet najdroższe specyfiki nie zrobią za nas wszystkiego.

Niestety czasem zdarza się także tak, że nasz cellulit przybiera nieco gorszą postać. Wówczas niezbędne będą już zabiegi kosmetyczne przy pomocy specjalistycznych urządzeń.

Jednym z najbardziej popularnych oraz sprawdzonych zabiegów walki z cellulitem jest chociażby krioterapia (przy udziale profesjonalnych instalacji kriogenicznych), czyli potocznie nazywane leczenie lodem. Działanie zimnem na naszą skórę pobudza naczynia krwionośne i powoduje że tlen przemieszcza się szybciej w obrębie tkanek. Tym samym nasza skóra staje się jędrniejsza i gładsza.

Leczenie lodem lub zimnem może mieć postać ogólną oraz miejscową. Ogólna odbywa się w specjalnie przygotowanych do tego celu kriokomorach, w których temperatura powietrza spada do nawet -190 stopni Celsjusza.

Miejscowa odbywa się natomiast przy udziale lodu. Zabieg taki odbywa się poprzez masaż odpowiednich partii naszego ciała lodem.

Jeden i drugi zabieg przynosi naszej skórze prawdziwą poprawę wyglądu. Co więcej na efekty nie trzeba długo czekać. Już po kilku zabiegach będziemy wyglądać dużo młodziej.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *