Idealny makijaż dla niewyspanej twarzy? Cz.2.

niewyspana

Jak wykonujemy makijaż oczu?

Tradycyjnie rozpoczynamy od nałożenia bazy na powieki, która przedłuży nam trwałość cieni, które znajdą się bezpośrednio na niej. Baza to także idealny produkt do wyrównywania wszelkiego rodzaju zaczerwień. Wiele produktów tego typu, niweluje nierówny koloryt powieki, dzięki czemu ilość nakładanych później cieni, może być w znacznie mniejszej ilości.

Cienie w lekkim makijażu ograniczamy do minimum. Właściwie jedynym niezbędnym produktem jest jasny odcień, najlepiej przypominający beż lub bardzo delikatny, brudny róż. Ważne, by były one naprawdę jasne. Czy używać cieni matowych, czy perłowych? Dobrze wyszukać tutaj czegoś pomiędzy. Najlepiej wymieszać jeden cień z drugim. W ten sposób uzyskamy bardzo efektowną konsystencję.

Cień nakładamy przede wszystkim w wewnętrznym kąciku oka, na górnej powiece-dokładnie na środku, bezpośrednio przy linii rzęs oraz w małej ilości przy samych brwiach, przy zewnętrznej części oka.

Aby zwiększyć efekt powiększonego oka możemy także, na linii wodnej nałożyć kredkę w cielistym lub białym kolorze.

Wreszcie-rzęsy! Jeśli nasze oko ma wyglądać na wyspane, dobrze jest przed nałożeniem tuszu, rzęsy podkręcić zalotką. Rzęsy w ten sposób podniosą się delikatnie, a oko zyska ciekawe  spojrzenie.

Tak wykonany makijaż jest już praktycznie gotowy jedyne, co na pozostaje to wymodelowanie owalu twarzy. W delikatnym makijażu lepiej nie przesadzać z bronzerami. Można oczywiście podkreślić nim linie nad kośćmi policzkowymi oraz linię podbródka. Cała idea świeżego makijażu powinna się jednak opierać raczej na różu. Delikatny jego odcień spowoduje, że twarz będzie promieniała młodością i zdrowiem.

Róż nakładamy w tym przypadku na kości policzkowe, na górną linię nosa. Niektóre makijażystki proponują także niewielkie ilości produktu nałożyć w miejscu znajdującym się nad naszymi ustami, dokładnie pod czubkiem nosa.

Jaką rolę odgrywają w takim makijażu usta? Właściwie wyłącznie drugoplanową. Oczywiście warto coś na nie nałożyć, by i one kusiły zdrowym wyglądem. Postawmy jednak raczej na produkty lekkie, typu błyszczyki, naturalne pomadki, niż mocno zaakcentowane usta czerwoną szminką i niepotrzebnie determinujące całą twarz.

To przecież wyspane i szeroko otwarte oczy mają spełniać idealnie swoją rolę skupienia uwagi osób, które nas oglądają.

Tak wykonany makijaż jest już praktycznie gotowy. Powinien zapewnić ładny i zadbany wygląd na wiele godzin, nawet po wyjściu z pracy. Jeśli jednak czujemy potrzebę skorygowania niedoskonałości lub zmatowienie miejsc, które się świecą, idealnie przysłuży się nam do tego bibułka matująca, która poradzi sobie z nadmiarem sebum w kilka sekund.

Dobrych gatunkowo kosmetyków do wykonania makijażu można poszukać np. w serii sisley.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *