Idealny makijaż dla niewyspanej twarzy? Cz.1.

niewyspana

Każda z nas, miewa poranki, które chętnie wymazałaby ze swojej pamięci. Szara cera, podkrążone oczy i w dodatku z czerwonymi sińcami na dolnej i górnej powiece to niestety prawdziwy dramat dla tych kobiet, które akurat tego dnia mają ważną rozmowę lub po prostu chcą wyglądać dobrze i świeżo.

Niestety, życie w pośpiechu, stres, problemy w życiu osobistym i nie zawsze dobra dieta, to czynniki, które zdecydowanie nie pomagają nam w tym, by wyglądać idealnie. To, w jaki sposób żyjemy i dbamy o siebie bardzo dobrze odzwierciedla zarówno wygląd naszego ciała, jak i kondycję cery.

To one bowiem, w dużej mierze narażone są na trudne warunki, jakie same sobie stwarzamy.

Jeśli zatem chcemy, by nasza skóra była piękna i odpowiednio elastyczna, bez przebarwień koniecznie musimy zadbać o codzienną pielęgnację. W tym oczywiście niezbędne będzie oczyszczanie skóry, nawilżanie przy użyciu kremu dostosowanego do rodzaju skóry oraz wieku oraz peeling i maseczki.

Bez tych kilku czynności wykonywanych codziennie rano i wieczorem nie mamy co łudzić się, że nasza skóra będzie wyglądała dobrze.

Jak się jednak okazuje i sfera makijażu może zdziałać cuda. Kilka praktycznych sztuczek wyjętych prosto z rękawa makijażystek i wizażystek zminimalizuje oznaki nawet bardzo zmęczonej twarzy.

Jak wykonać szybki makijaż dzienny, który zminimalizuje oznaki zmęczenia pojawiające się na naszej twarzy?

Każdy makijaż, zatem oczywiście także i ten, zaczynamy od przeprowadzenia rutynowych zabiegów pielęgnacyjnych. Zalicza się do nich oczywiście dokładne oczyszczenie skóry i nałożenie kremu. Skóra sucha, bez odpowiedniej ilości kremu nigdy bowiem nie będzie wyglądała dobrze.

Gdy nasza skóra jest już odpowiednio przygotowana możemy rozpocząć nakładanie produktów typowo makijażowych tzw. kolorówkę.

Jeśli zależy nam na trwałości naszego makijażu zawsze bezpośrednio na skórę nałóżmy najpierw bazę pod makijaż. Spowoduje ona, że podkład utrzyma się na skórze dłużej, a niedoskonałości zostaną lepiej wyrównane i ukryte.

Jaki podkład?

Do lekkiego makijażu odświeżającego znacznie lepsze będą te podkłady, które zawierają w swoim składzie wodę. Przede wszystkim powinniśmy unikać podkładów ciężkich, bardzo mocno kryjących. Spowodują bowiem zamiast odświeżenia cery, efekt zupełnie odwrotny. Cały makijaż będzie wyglądał na ciężki, a twarz na straszą niż jest w rzeczywistości. Podkład ponadto wniknie w każdą większą zmarszczkę i jeszcze bardziej ją uwypukli.

Gdy podkład znajduje się już na naszej twarzy, czas na korektor. Należy go nałożyć szczególnie w obrębie okolic oczu i w miejscach, w  których znajdują się zaczerwienienia i różne, widoczne zmiany skórne.

Dopiero na twarz z podkładem i korektorem możemy rozpocząć nakładanie pudru sypkiego lub w kompakcie. Nie przesadzajmy jednak z jego ilością. Chodzi głównie o to, by cały makijaż dzięki zastosowanemu pudrowi był jeszcze bardziej trwały.

Tak przygotowana twarz to już połowa sukcesu. Cera wygląda świeżo, co jednak z oczami, które dalej wyglądają na zmęczone?

W lekkim makijażu dziennym oczy makijaż oczu powinien ograniczać się właściwie do podkreślenia linii brwi oraz rozjaśnienia powiek.

Ekskluzywne perfumy oraz kosmetyki do wykonania tej części makijażu znajdziesz tylko w dobrych drogeriach, gdzie można odnaleźć najbardziej znane marki.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *