Jak zapewnić sobie świeży wygląd na cały dzień?

Życie kobiety to nieustanna walka o dobry wygląd. Jak się jednak okazuje w natłoku zajęć nie zawsze możemy sobie pozwolić na to, by przed lustrem spędzić kilka godzin dziennie.

Co więcej, godzina tygodniowo wykorzystana na wizytę u kosmetyczki lub w gabinecie odnowy biologicznej to zazwyczaj luksus, o który bardzo długo musimy się starać. Tym bardziej, że w grę wchodzi nie tylko czas, który trudno jest nam wyegzekwować, ale również i pieniądze, które stanowią coraz poważniejszy problem w realizowaniu marzeń.

Jak wyglądać świeżo i jednocześnie nie wydawać zbyt dużo pieniędzy na skomplikowane zabiegi kosmetyczne?

Po pierwsze dbaj o swoją dietę. Jedz codziennie dużo warzyw i owoców i nie zapominaj przy tym o świeżo wyciśniętych sokach. To one są prawdziwą bombą witaminową.

Po drugie sport. Jeśli nie masz czasu na codzienny fitness lub siłownię, zabierz się po prostu za bieganie lub zamiast wracać do domu tramwajem po prostu przejdź się.

Nic tak nie działa na wygląd naszej skóry jak odrobina świeżego powietrza oraz ruch.

Wreszcie naszą nieco narażoną na działanie czynników zewnętrznych skórę zawsze możemy zretuszować przy pomocy efektownego makijażu. Wbrew pozorom wcale nie musi on być mocny. Wręcz przeciwnie, mocne i ciężkie kosmetyki tylko uwypuklą wszystkie niedoskonałości.

Świeży makijaż to taki, który spowoduje, że nasza twarz będzie wyglądała promiennie, jakbyśmy były wypoczęte, niemalże po długim urlopie.

Jak wykonać makijaż wyglądający bardzo naturalnie?

Z pewnością przyda nam się dobry podkład oraz korektor, którym zaretuszujemy nasze niedoskonałości.

Niezbędny będzie także rozświetlacz, który możemy nałożyć pod nasze oko. Tam, gdzie najczęściej występują opuchlizny.

Świeży makijaż powinien opierać się na zastosowaniu barw jak najbardziej naturalnych. Przydadzą się nam zatem brązy, beże oraz delikatne pastele.

Wreszcie na sam koniec pamiętajmy również o delikatnym muśnięciu naszej twarzy bronzerem, różem oraz wytuszowaniu rzęs.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *