Jak wykonać makijaż małego oka?

małe oko


Problem zapadniętej powieki i małego oka to odwieczny problem w makijażu wielu kobiet. A propo jego odpowiedniego wykonania rozpisują się najlepszej klasy makijażyści. Pomimo tego wciąż stanowi kłopot i wyzwanie.

Małe oczy nie są specjalnie atrakcyjnym elementem twarzy. Nie wnoszą do niej takiego życia jak duże, wyraziste oczy. O ile małe oczy mają ciekawy kolor tęczówki o tyle są w stanie jeszcze jakoś się wybronić. Jeśli jednak nie wyróżniają się niczym specjalnym sztuka zaprezentowania ich poprzez odpowiednio dobrany makijaż jest znacznie trudniejszym wyzwaniem.

Co jest niezbędne do wykonania makijaży powiększającego optycznie oko?

Ogólna zasada na temat makijażu optycznie powiększającego nasze oczy mówi o tym, by używać jasnych barw, przynajmniej w znacznie większej ilości aniżeli kolory ciemne.

Początek makijażu zawsze należy rozpocząć od nałożenia bazy pod cienie, tak by utrzymać jego efekt przez długi czas. Następnie spośród jasnych, matowych kolorów cieni wybieramy jeden i pokrywamy nim całą zewnętrzną powiekę oka, aż do brwi. Uważajmy jednak, by kolor ten był bardzo zbliżony do naturalnego, zbyt świetlisty lub perłowy może nadać naszemu spojrzeniu sztucznego efektu.

Po nałożeniu cienia bazowego rozpoczynamy zabawę z kolejnym, nico ciemniejszym cieniem. Należy go nałożyć nieco ponad linią załamania powieki. Następnie pędzelkiem do rozcierania i mieszana cieni wcierać w kierunku strony zewnętrznej oka. W ten sposób uzyskamy bardzo ładne przejście naszych cieni.

Dalej w celu podkreślenia spojrzenia powinniśmy czarnym cieniem lub kredką namalować linię tuż ponad rzęsami. Powinna ona być grubsza przy zewnętrznym kąciku oka i cieńsza od strony wewnętrznej. Aby jeszcze lepiej uwypuklić oko warto na czarną kredkę nałożyć odrobinę eyelinera. Zanim wyschnie należy go rozetrzeć. W ten sposób oko uzyska bardzo naturalny wygląd z estetycznym przejściem wszystkich kolorów.

Zwieńczeniem makijażu małych oczu są rzęsy. Najlepiej prezentują się tutaj bardzo gęste i długie oraz odpowiednio wytuszowane. Jeśli takowych nie posiadamy, możemy posłużyć się sztucznymi odpowiednikami np. w postaci kępków. Kilka z nich możemy przykleić przy zewnętrznej stronie oka.

Dobry makijaż oka powinien być wykonany dobrymi kosmetykami np. sisley, guerlain, biodroga.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *