Prawda o tipsach

tipsy

Tipsy to „nakładki” wykonane ze sztucznego tworzywa, których zadaniem jest imitowanie prawdziwych paznokci. Jest to również obiegowe określenie przedłużania i stylizacji paznokci. Idea tego typu działań upiększających sięga zamierzchłych czasów. Przedłużanie paznokci było wykorzystywane np. przez hinduskie tancerki świątynne, które nakładały na opuszki palców specjalne nakładki, dzięki którym wzmacniana była siła wyrazu w tańcu.

Istnieją dwie techniki przedłużania paznokci metodą żelową lub akrylową, a także przy pomocy przytwierdzania do paznokci płytki z tworzywa sztucznego posiłkując się trwałym klejem:

  1. Na tipsie – metoda ta polega na naklejeniu płytki sztucznego paznokcia mniej więcej w 3/4 długości i pokryciu go żelem lub akrylem,
  2. Na szablonie – tips nie jest naklejany, na specjalnej papierowej formie buduje  się paznokieć i zdejmuje szablon.

Najlepszą metodę wybiera stylistka paznokci na podstawie oględzin naszej naturalnej płytki. Tipsy korygują nieregularności w kształcie i budowie naturalnych paznokci i są bardzo precyzyjnie przyklejone do wolnego brzegu paznokci. Kolorystycznie dopasowuje się je do wyglądu dłoni, a przed modelowaniem ustala się ich kształt i ostateczną długość. Tipsy w porównaniu do naturalnych paznokci są o wiele bardziej wytrzymałe, a mając je możemy zapomnieć o odpryskującym się lakierze i jego długim wysychaniu, po którym i tak często jesteśmy niezadowolone z efektu. Dodatkowo możemy bez przeszkód zmieniać kształt i długość swoich paznokci – skrócić możemy je w dowolnym momencie noszenia. Niestety mają też wady – znacznie osłabiają naturalną płytkę paznokcia, są dość kosztowne (uzupełniać trzeba je średnio co 3-4 tygodnie), nie powinno się ściągać ich samodzielnie. Odrastanie paznokci podczas noszenia tipsów również nie wygląda estetycznie, właśnie wtedy należy przedłużyć je u specjalistki. Wyróżniamy kilka rodzajów przedłużonych paznokci:

  • zdobione permanentnie mają wtopione ozdoby różnego typu (brokat, hologramy, bulion, siateczki itp.),
  • natural – imitujące prawdziwe paznokcie w kolorze mleczno-różowym,
  • tipsy w stylu bursztynowym są ekstrawaganckie, bogato zdobione i oryginalne,
  • tipsy zbudowane metodą Combo – ich akrylowa końcówka pokryta jest żelem,
  • wodne – przezroczysty tips zabarwiony jest na wybrany kolor,
  • z frenchem permanentnym – mają na stałe zatopioną białą końcówkę,
  • clear, szklane i krystaliczne – całkiem przezroczyste paznokcie, w które najczęściej wtapiane są różne ozdoby.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *