Czy jesteś modny?

W dzisiejszych czasach bycie modnym może mieć bardzo różne znaczenie. Dla jednych bycie modnym oznacza bowiem posiadanie najnowszego sprzętu oraz znajomość obsługi nowych mediów. Dla drugich moda może być powiązana ze słuchaniem danego gatunku muzyki. Wreszcie najszerzej rozumie się chyba modę jako wystylizowanie siebie i swojego wizerunku.

Czy jestem modny? Czy moje ubrania są modne?

To pytanie stawiamy sobie chyba najczęściej. Zazwyczaj wówczas, gdy wychodzimy na ulicę i gdy rozglądamy się dookoła. Porównanie siebie do innych osób to chyba najgorsze co można zrobić.

Bycie modnym nie ma bowiem nic wspólnego z ubieraniem się jak każdy inny.

Jestem modny bo?

Jak wskazują projektanci modne są przede wszystkim te osoby, które potrafią odnaleźć styl w gąszczu tego co proponują nam wszystkie tańsze i droższe sieciówki.

Nigdy nie będziemy wyglądać dobrze w czymś co nie do końca będzie przemawiało za tym co lubimy. Zresztą podobnie jest z trendami. W każdym sezonie modny jest inny kolor, inny krój i inny rodzaj materiału. Jeśli zatem modny jest róż, a my nie do końca dobrze czujemy się w takiej tonacji, lepiej wybierzmy inny, bliższy naszym upodobaniom.

Idealną sytuacją jest ta, w której to my kreujemy najnowsze trendy modowe. Zazwyczaj działania te rozpoczynają się niewinnie. Kilka koleżanek zauważa nasz indywidualny strój i pyta skąd pomysł na taką stylizację. Później szybko zauważamy, że osoby w naszym otoczeniu stylizują swój ubiór podobnie. Wreszcie kończy się tak, że to my radzimy osobom w naszym otoczeniu, jak mają się ubierać, w czym będą wyglądały dobrze.

Co ciekawe prawie wszystkie blogerki modowe pracują właśnie w ten sposób. Zaczynają od luźnych stylizacji prezentowanych na rodzinnych zjazdach. Później szybko zostają zauważone w otoczeniu i proszone o rady na temat wizerunku i ubioru. Wreszcie natchnione pochlebnymi opiniami i prośbami kierowanymi z różnych stron zakładają blogi modowe, na których mogą podzielić się swoją wiedzą o tym jak się ubierać szerokiemu gronu odbiorców.

O tym, że temat mody jest ważny w dzisiejszym społeczeństwie widać chociażby poprzez to jak popularne stają się blogerki, imprezy związane z modą itp. Dla wielu, prowadzenie bloga związane głównie ze wstawianiem zdjęć i krótkich wpisów staje się bowiem pracą, jakże przyjemną i dochodową zarazem.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *