Niezbędnik kierowcy – co kupić do auta?

Auto to największa skarbonka, jaką możemy sobie sprawić – powiadają, i mają niestety bardzo dużo racji. Oprócz opłat eksploatacyjnych, ewentualnych napraw istnieje przecież mnóstwo, naprawdę mnóstwo gadżetów, które można dokupić. I wszystkie one kuszą!

Warto jednak wybrać kilka naprawdę niezbędnych, bez których korzystanie z auta byłoby zdecydowanie mniej wygodne. Zdajemy sobie tutaj jednocześnie sprawę, że gdyby każdy z nas stworzył taką listę, to wyglądałaby ona zupełnie inaczej. A zatem:

Uchwyt na telefon – wydawałoby się rzecz podstawowa, niemniej coraz więcej osób o tym zapomina. A przecież w czasach, gdy smartfony dominują, to powinna być to niemal pierwsza rzecz, jaką kupimy do auta. Przede wszystkim, zapewnia relatywnie bezpieczne korzystanie z telefonu podczas jazdy. Oczywiście nie mówimy tu o pisaniu sms-ów, niemniej do odbierania połączeń czy też – przede wszystkim – do ustawienia nawigacji satelitarnej nada się znakomicie.

Radio/transmiter/odtwarzacz MP3 – jazda bez muzyki jest po prostu nudna, nie ma co się oszukiwać. Zdarzają się jednak modele aut, w których producent zdecydował się na zamontowanie systemu audio bez odtwarzacza płyt CD i kaset. Od słuchania tylko i wyłącznie radia w pewnym momencie może rozboleć głowa, jak zatem sobie z tym poradzić? Już za kilkanaście złotych można kupić urządzenie, które przesyła sygnał drogą radiową i pozwala odtwarzać utwory zapisane na karcie pamięci w formacie MP3. Prawda, ze wygodne? Standardowo podłącza się je do gniazda zapalniczki.

CB Radio – lubisz płacić mandaty? Głupie pytanie, nikt nie lubi. Czasami jednak od fotoradaru uciec się nie da, chociaż można było o nim się dowiedzieć wcześniej. Jak? Drogą radiową, montując w samochodzie CB Radio. To wspólna platforma komunikacyjna dla kierowców, za pomocą której komunikują się oni ze sobą, wymieniając jednocześnie informacje na temat tego, gdzie zlokalizowane są obecnie fotoradary oraz patrole policyjne. Jeśli jeździsz w trasy, to musisz to mieć.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *