Jak zostać blogerką modową?

Uważasz, że zebrałaś całkiem niezłą kolekcję ciuchów, które warto pokazać? Lubisz dobierać stylizacje i przebierać się 5. razy dziennie? Zapraszasz ludzi do siebie lub wychodzisz z domu tylko po to, by podzielić się fajnym zestawem ciuchowym? Może chcesz robić to na większą skalę i pomagać innym w wyborze codziennego image’u? Dobór wszystkich dodatków i uczynienie stroju kompletnym, tak by wszystko pasowało do siebie idealnie, a ludzie odwracali się za Tobą na ulicy – to sztuka. Może czas, by założyć bloga?

O czym powinnaś pomyśleć przed założeniem bloga?

O dobrej nazwie i blogowej strategii. Chyba sama wiesz, że mamy czasy blogowego przesytu i każdy chce „pracować w modzie”. Musisz obrać pewną strategię, obmyślić plan działania i stworzyć spójną wizję tego, co chcesz ludziom pokazywać, tak by wracali właśnie na Twojego bloga. Możesz np. ustalić jakie kategorie będą na Twoim blogu – np. stylizacje na co dzień, kreacje wieczorne itd.

Przygotuj się

Kolejnym ważnym punktem jest przygotowanie jakichś materiałów, tak by blog już po odpaleniu nie stał tygodniami pusty. Przede wszystkim zorientuj się, jaka platforma Ci odpowiada najbardziej. WordPress oferuje szeroki wachlarz darmowych „skórek”, wśród których na pewno znajdziesz ulubioną otoczkę wizualną. Jest też wiele innych platform blogowych – zwróć uwagę, jakie oferują końcówki w nazwie strony i wybierz taką, która będzie Ci pasowała najbardziej. Potem musisz nauczyć się, jak się dodaje wpisy i zarządza blogiem – lepiej zrobić to przed wystartowaniem. Możesz też wykupić własną domenę i ruszyć na poważnie, jeśli jesteś już pro.

Zawartość bloga

Najważniejsze. Jeśli nie masz znajomego fotografa z własnym sprzętem, który chętnie wpada do Ciebie codziennie cyknąć Ci super fotki, to musisz pomyśleć o tym, w jaki sposób będziesz pokazywała swoje stroje. Może masz już sporą galerię, bo zbierałaś takie materiały. Ale prawdopodobnie potrzebujesz po prostu aparatu. Nie musi to być mega wypasiony sprzęt. Nie musisz też być po kursie fotografii. Możesz pomyśleć o kupnie niedrogiego kompaktowego aparatu cyfrowego, który na pewno przyda Ci się także w innych sytuacjach. Szeroką ofertę takiego sprzętu możesz sprawdzić np. tutaj. Dzięki wbudowanemu samowyzwalaczowi, aparat możesz przytwierdzić do statywu lub nawet położyć gdzieś na półce i zrobić sobie zdjęcie sama. Możesz też oczywiście focić kogoś, kto będzie przymierzał Twoje zestawy. No albo strzelać sobie selfie ajfonem w lustrze, ale tego raczej nie polecamy.

sensual-239447_1920

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *