SOS dla naszej skóry!

Wpływ na wygląd naszej skóry ma wiele czynników. Zła dieta, stres i ogólne zmęczenie oczywiście nie pomagają w podniesieniu jej kondycji. Czasami będzie wydaje nam się, że zwykłe zabiegi kosmetyczne oraz duża ilość podkładu wystarczy, by wyglądać dobrze.

Nic bardziej mylnego. Grupa warstwa kolorowych kosmetyków może nas tylko postarzeć, a zamiast naprawdę świeżego efektu zyskamy tylko postarzającą nas maskę.

Jak szybko poprawić wygląd swojej skóry?

Pierwsza zasada młodego i świeżego wyglądu brzmi następująco: im mniej tym lepiej. Im mniej produktów makijażowych musimy użyć tym mniej niedoskonałości najprawdopodobniej posiada nasza skóra. Makijaż mający na celu zamaskowanie tego co niekoniecznie dodaje nam ładnego wyglądu bywa czasem błędnym kołem. Zamiast postawić na odświeżenie skóry, oczyszczenie jej powierzchni staramy się przykryć ją pod grubą warstwą pudru i jednocześnie jeszcze bardziej ją zapychamy. Skóra w ten sposób nie radzi sobie z ilością tychże produktów i wygląda jeszcze gorzej.

Jeśli zatem rzeczywiście zależy nam na pięknym wyglądzie postawmy raczej na kosmetyczny detoks, przynajmniej w kwestii kosmetyków kolorowych i postawmy na odpowiednie odżywienie skóry oraz naturalną pielęgnację.

Im mniej kosmetyków tym lepiej?

Kosmetyki mają na celu poprawę naszego wyglądu i kamuflowanie tego, z czego nie do końca jesteśmy zadowoleni. Tak jak w przypadku innych elementów naszego życia tak i tutaj, obowiązuje jednak zasada „co za dużo to nie zdrowo”.

Nadmierna pielęgnacja tak, jak i jej brak może zaszkodzić. Jeśli zatem pomimo stosowania różnych specyfików ciągle nie widzisz poprawy w kolorycie i ogólnej jędrności swojej skóry może warto odłożyć wszystkie produkty w kąt i rozpocząć wszystko od nowa.

Na początek wypróbujmy jakiś krem, później produkt do demakijażu. Być może wtedy uda nam się wyłowić coś, co szkodzi naszej skórze i powoduje nieestetyczne zmiany na jej powierzchni.

Liczy się wnętrze

Skóra jest odzwierciedleniem tego co znajduje się wewnątrz naszego organizmu. Tym samym nie możemy liczyć nigdy na to, że będziemy wyglądać dobrze, jeśli nie zadbamy o swoją dietę oraz wnętrze.

Na co zwrócić uwagę? Na witaminy. Nawet jedna szklanka soku ze świeżo wyciśniętych warzyw i owoców dziennie może zdziałać prawdziwe cuda. Poprawa będzie widoczna nie tylko na naszej skórze, ale również na włosach, paznokciach.

A może zabiegi kosmetyczne?

Z pewnością nam nie zaszkodzą. Oczywiście często narzekamy na ich dosyć wysoką cenę, ale czego nie robi się dla poprawienia swojego wyglądu. Pośród zabiegów kosmetycznych można wyróżnić naprawdę dużo ciekawych propozycji. Sprawdzają się zarówno różne metody oczyszczania skóry jak i liftingu.

Obecnie coraz szerszym zainteresowaniem cieszy się także krioterapia lub leczenie lodem.

Krioterapia odbywa się w specjalistycznych gabinetach przy udziale aparatów do kriochirurgii, gdzie ochładza się ciało pacjentów do bardzo niskich temperatur. Krótki, ale intensywne odczucie zimna w kriokomorach sprzyja jędrności skóry oraz zmniejsza ból odczuwany w stawach, mięśniach.

Z kolei masaż miejscowy z udziałem lodu jest bardzo dobrym narzędziem w walce z coraz powszechniej występującym u kobiet cellulitem.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *