Jak się ubrać na kręgle?

Byliście kiedyś na kręgielni i rozglądając się dookoła sądziliście, że chyba coś tutaj jest nie tak, a może dopiero zamierzacie się tam wybrać i zastanawiacie się co takiego mogłoby być tam nie tak z waszą osobą? Między innymi może chodzić o to, co macie na sobie.

Granie w kręgle, popularnie nazywane przez wytrawnych już zawodników bowlingiem, jest coraz bardziej popularne w naszym kraju. To świetna recepta na spędzenie wolnego czasu, kiedy zastanawiamy się na przykład co robić we Wrocławiu czy innym dużym mieście? To właśnie tam zazwyczaj bardzo łatwo natrafimy na najbardziej rozbudowane i atrakcyjne bowlingowe centra rozrywki. Zaglądamy do nich coraz częściej, ponieważ gra sama w sobie jest naprawdę łatwa i na kręgielni świetnie będzie się bawiła nawet osoba, która miała w szkole naciąganą trójkę z lekcji wuefu.

Należy pamiętać o tym, że kręgielnia to też dość specyficzne miejsce, gdzie zaraz po przekroczeniu jej progu poczujemy wyjątkowy klimat, który powinien być w miarę dostojny. Gra pod tym względem może nieco przypominać rozgrywki golfowe, gdzie jak wiadomo również należy przywdziać odpowiedni strój. Jak więc dokładnie jest na kręglach?

Kwestia obuwia

Nie wypada zacząć inaczej jak od stóp do głów, a więc najpierw o butach. Tutaj warto pamiętać o tym, że obuwie do gry kręgle jest, a przynajmniej powinno być nam narzucane przez pracowników kręgielni. Decydując się na rozgrywkę, buty w których przyszliśmy zostawiamy w spokoju w szafce, a otrzymujemy specjalne obuwie z antypoślizgową podeszwą, która gwarantuje nam idealną przyczepność do śliskiego toru. Oczywiście możemy ten krok pominąć i przejść obok obsługi w swoich normalnych butach, ale robimy to na własną odpowiedzialność, ponieważ już przy pierwszym rzucie możemy wywinąć przysłowiowego orła. Kwestia obuwia dotyczy się tak samo Pań, jak i Panów. Same modele obuwia nie specjalnie dzielą się na damskie i męskie, różniąc się głównie rozmiarami. W większości przypadków to buty w barwach polskiej flagi, czyli białe, czerwone, bądź biało-czerwone.

Panie

Z pewnością damska część graczy z chęcią resztę swojego stroju dopasuje kolorystycznie do specjalnego obuwia. Należy pamiętać o tym, że na kręglach musimy się w miarę luźno, co nie oznacza, że odpowiednia będzie spódniczka mini, której na ciele niemalże nie czuć. Raczej poleca się wygodne rurki bądź bez wątpienia bardziej sportowe leginsy. Nie ma też problemu z tym, ze założyć na siebie zwykłe czarne spodnie dresowe, w końcu po zakończeniu gry, zawsze możemy ekspresowo przebrać się w łazience. Jeśli chodzi o górną część, doświadczone Panie polecają luźny T-shirt bądź białą bokserkę.

Panowie

Tutaj zasada jest podobna jak w przypadku Pań. Panowie również muszą czuć się w swoim stroju komfortowo. Jeśli chodzi o spodnie, to warto postawić na jeansy w niebieskich odcieniach bądź też nieco bardziej luźne spodnie materiałowe. U góry dobrze będzie się prezentowała jasna polówka, taka jaką noszą często zawodnicy, grający w wspomnianego już golfa. Zakładamy i gramy!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *