Najczęstsze błędy kosmetyczno-makijażowe!

Makijaż jako nowa-druga-lepsza twarz często staje się niestety tym, co tylko psuje nasz ogólny image. Źle dopasowane kolory, przesadna ilość wszystkich produktów oraz zła technika nakładania poszczególnych kosmetyków to tylko niektóre z przyczyn źle wyglądającego makijażu. Aby skutecznie im zapobiec warto dostosować się do kilku porad.

Nakładaj tylko tyle kosmetyków, ile rzeczywiście potrzebujesz

Zasada jest prosta, jeśli nasza skóra nie posiada niedoskonałości nie stosuj ciężkich podkładów i mocno kryjących baz pod makijaż. Spowodują, że skóra będzie wyglądała na zmęczoną, a my na starsze niż w rzeczywistości jesteśmy.

Dobry makijaż ma podkreślać naszą urodę, a nie ją przykryć. Gruba warstwa pudru i podkładu wbrew pozorom wcale nie zakryje wyprysków i przebarwień. Wręcz przeciwnie spowoduje że będą jeszcze bardziej widoczne.

Podobnie, źle będą wyglądały zbyt mocno wytuszowane rzęsy, szczególnie te, przy powiece dolnej. Spowodują że oko będzie wyglądało na sztuczne, jak u lalki. Oczywiście podobna zasada dotyczy także rzęs sztucznych, które będą miały nienaturalną długość i gęstość.

Dobieraj kolory

Kolor w makijażu powinien być dopasowany do kolorytu naszej cery oraz tęczówki naszego oka. Do niebieskiej tęczówki będą pasowały wrzosy i fiolety, do brązowej natomiast odcienie zieleni. Tak czy inaczej należy pamiętać o jednym- kolor ma istotne znaczenie dla jakości całego naszego makijażu.

Konturuj twarz

Aby być zadowolonym z owalu i ogólnego kształtu swojej twarzy wcale nie musisz sobie fundować skomplikowanych operacji plastycznych. Wystarczy zastosować dobry bronzer lub róż, by przy pomocy kilku trików wyszczuplić twarz, podnieść policzki lub wydłużyć szyję.

Róż ma jeszcze jedno dodatkowe działanie. Sprawia, że nasza cera wygląda promiennie i zdrowo.

Pamiętajmy, nawet najlepiej wykonany makijaż nie spowoduje, że nasza twarz będzie wyglądała dobrze, jeśli nasza cera będzie zaniedbana, a my widocznie zmęczone.

Najpierw powinniśmy zatem zadbać o jakość naszej skóry, przy pomocy odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych, a dopiero później zabierać się za makijaż kolorowy (wykonany np. przy użyciu kosmetyków valmont).

Dobierajmy także intensywność makijażu do poszczególnych okazji. Makijaż wieczorowy najlepiej stosować do uroczystych kolacji, na imprezy okolicznościowe. Na co dzień natomiast lepiej stawiać na naturalność i skłaniać się raczej ku naturalnym barwom nie rzucającym się w oczy.

Kosmetyki kolorowe to nasza druga skóra, bądźmy zatem pewne, że stosujemy produkty hipoalergiczne, przebadane i bezpieczne dla naszej skóry. O dobrym kosmetyku szczególnie jeśli chodzi o kremy, lub podkłady bardzo często decyduje cena. Im wyższa, tym większa pewność co do dużej jakości. Nie żałujmy zatem zainwestować w luksusowe kosmetyki, tym bardziej, że zazwyczaj wystarczają one na kilka miesięcy systematycznego stosowania.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *