Jak odmłodzić wygląd skóry?

mlodosc

Makijaż to część ubrania każdej z nas. Gdy jesteśmy młode, chcemy, by uczynił nas dorosłą. Gdy jesteśmy starsze, chcemy by odjął nam lat. Dziś przedstawimy parę sztuczek do sytuacji nr 2, czyli jak odmłodzić skórę.

Mniej niż więcej
Nakładanie makijażu nie idzie ze stwierdzeniem „im więcej tym lepiej”. Aby odmłodzić siebie i swoją skórę nakładajmy go w takiej (niewielkiej) ilości, przy której nasza skóra będzie bardzo gładka. Oznacza to wyłączenia z naszych kosmetyków brązerów, mocno kryjących podkładów oraz pudrów. Przy nakładaniu kosmetyków omijamy oczy, przy okolicy których bardzo łatwo jest podkreślić zmarszczki. Jeśli mamy wybierać podkłady wybierzemy te o odcieniu beżu. Unikajmy z kolei bardzo gęstych oraz kryjących podkładów.

makeup

Róż dobry jest
Róż to idealny odcień przy procesie odmłodzenia skóry. Może być zarówno w formie pudru lub kremu. Jeśli nie mamy pudru pod ręką, może być to kosmetyk o odcieniu morelowym. Te dwa odcienie sprawiają, że nasza skóra staje się świeższa i bije blaskiem. Są jednak pewne znaczące kwestie związane z różem. Pamiętajmy, że ceglaste i miedziane odcienie różu nie są niestety pożądane. Ich zetknięcie z cerą może odnieść przeciwny do młodego wyglądu skutek.  Ważnym elementem jest również równomierne nałożenie różu. W celu uniknięcia plam, należy zawsze dobrze rozetrzeć granice różu. Ciekawym zastosowaniem różu jest sytuacja, w której można lekko musnąć różem załamanie ruchomej powieki, które w szybki i prosty sposób odświeżą spojrzenie.

Szminka
Jeśli szminka, to także w odcieniu różu lub czerwieni. Nieodpowiednie będą szminki o kolorze białym, fioletowym i brązowym. Szminka nie tylko pozwoli optycznie rozjaśnić zęby, ale także sprawi, że nie będą sinawe. Marząc o młodej cerze, nie musimy używać konturówki. Zwykły pędzelek stanowczo wystarczy.

szminka

Kolor
Młoda skóra lubi ciekawe kolory. Jeśli mamy niebieskie lub zielone oczy, podkreślmy je. Nie bójmy się w tym aspekcie eksperymentować. Granat i zieleń doskonale sprawdzą się w okolicach powiek lub linii oka. Dozwolona jest także kolorowa maskara.

Kosmetyki z dodatkiem
Wybierając kosmetyki, zwróćmy uwagę szczególnie na to, czy mają w składnikach zawarty retinol. To dzięki niemu,skóra jest wygładzona oraz zostaje poprawiony jej naturalny kolor. Równie dobre są te kosmetyki, które zawierają peptydy.

Oprócz makijażu, pamiętajmy o innych ważnych elementach jeśli chodzi o odmłodzenie skóry.
Po pierwsze zawsze chrońmy ją przed słońcem. To zasada, której należy przestrzegać przez cały rok.  Promienie słoneczne przyczyniają się do niszczenia kolagenu. W przypadku naskórka, nie zapomnijmy o tym, by regularnie go złuszczać.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *