Co nam jest potrzebne do joggingu?

Mówi się, że bieganie to jeden z najbardziej przystępnych sportów. Jest doskonałą bazą dla niemal każdej osoby aktywnej fizycznie, opóźnia procesy starzenia się zachodzące w naszym organizmie oraz… jest relatywnie tani. Przecież by rozpocząć przygodę z joggingiem, wystarczy strój sportowy i buty.

To oczywiście prawda, jednak na zupełnie amatorskim podejściu do tematu nie powinniśmy bazować cały czas. Przede wszystkim bowiem dlatego, że tempa mogą nie wytrzymać nasze stawy. Podstawową kwestią dla kogoś, kto wie, że chce biegać będzie zakup odpowiedniego obuwia. Trampki czy halówki są niezłe, ale tylko na początek i tylko na krótkie dystanse. Wąska, twarda podeszwa nie tylko nie zapewnia żadnej amortyzacji, ale też sprawia, że każda, nawet najdrobniejsza nierówność będzie odczuwalna.

Buty do biegania to natomiast produkt stworzony i zaprojektowany po to, jak najmniejszym nakładem sił pokonać jak najdłuższy dystans. Stąd obuwie jest usztywnione w newralgicznych miejscach, a także dopasowane do stylu naszego biegu. Takie zakupy robić powinniśmy w profesjonalnych sklepach, w których liczyć możemy na odpowiednią radę. Jeśli bowiem dobierzemy buty nieodpowiednie do naszego stylu biegu może się okazać, że będziemy się zdecydowanie bardziej męczyć, a bieg będzie mało komfortowy, a w skrajnych przypadkach możemy nabawić się kontuzji mięśniowej.

Jeśli będziemy pokonywać długie dystanse, przyda nam się również saszetka dla biegacza. Pokonując trasę, która zajmie nam – dla przykładu – dwie godziny warto mieć przy sobie chociażby odtwarzacz mp3 z ulubionymi nagraniami. Odzież sportowa nie zawsze wyposażona jest w komplet kieszeni skrojonych na naszą miarę. Poza tym coraz więcej osób docenia swoje smartfony nie tylko ze względu na możliwość słuchania ulubionej muzyki, ale również dzięki lokalizowaniu za pomocą nadajników satelitarnych. Mając w saszetce jedno urządzenie pieczemy zatem dwie pieczenie na jednym ogniu, motywując się podwójnie – możliwością pobicia rekordu osobistego oraz ulubionymi piosenkami.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *