Skuteczne i naturalne sposoby na poprawę samopoczucia

Suplementy diety, Prozac (na sięniestarzenie), zabiegi, sauny… Popyt kreuje podaż, nic zatem dziwnego, że skoro ludzie poszukują wspomagaczy sztucznie poprawiających samopoczucie i ogólną kondycję naszego organizmu. Wynika to przede wszystkim z naszego lenistwa.

Łatwiej jest przecież łykać tabletki, które reklamuje się jako suplement diety wspomagający odchudzanie, niż faktycznie zadbać o swoje ciało. Łatwiej jest również raz w tygodniu udać się na masaż leczniczy, niż ćwicząc sprawić, by nasze ciało funkcjonowało prawidłowo. Oczywiście nie negujemy tutaj faktu, że zabiegi lecznicze i rehabilitacyjne przepisane przez lekarzy są absolutnie niezbędne, niemniej w niektórych przypadkach całość przybiera formę niemal karykaturalną.

Mówi się, że nawyki są drugą naturą człowieka – i zgadza się, że wyplenić je niezwykle trudno. Niemniej w wielu przypadkach będzie to konieczne. Nikt przecież nie mówił, że życie jest lekkie, łatwe i przyjemne, prawda?

Przede wszystkim, w miarę możliwości, musimy ułożyć swój plan dnia. Ciało to fantastyczny mechanizm, który potrafi się przystosować do wielu wyrzeczeń. Jeśli jednak nauczymy nasz organizm funkcjonować regularnie, przyniesie nam to mnóstwo korzyści. Jedną z nich będzie fakt, że czas na sen faktycznie będziemy przeznaczać na sen, natomiast podczas okresu, w którym wymagana jest największa aktywność, wykonywanie różnego rodzaju czynności nie będzie nam sprawiać najmniejszych problemów, a ostrość umysłu zachowany o wiele dłużej.

W parze z regularnym snem powinny iść również regularne posiłki. Oczywiście łatwiej mają te osoby, które pracują w miejscach, w których jeść można o jednakowych porach (niestety, nie każdy ma ten komfort). Nawet jeśli jednak pracujemy w miejscu, w którym jeść się regularnie nie da (np. restauracje, na posadzie kelnera) to powinniśmy wybrać porę, do której zbliżyć będzie nam się najłatwiej. Wybierać zaś powinniśmy pełnowartościowe produkty spożywcze.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *