Dress code ujarzmiony

Wielu z nas, którzy pracują w dużych firmach i międzynarodowych korporacjach, jest zobowiązanych do przestrzegania surowego dress codu. Wyznacza on zasady ubioru w biurze, dzięki czemu pracownicy prezentują się profesjonalnie. Przestrzegając tych zasad, warto jest umiejętnie przemycić do służbowego stroju akcenty, które odróżnią nas od korporacyjnego tłumu. Stosując stylistyczne triki, możemy ujarzmić oficjalny dress code.

Biurowe zasady ubioru, jasno określają jakie stroje powinni nosić zarówno mężczyźni jak i kobiety. I tak w myśl tych zasad, mężczyzna, w zależności od zajmowanego stanowiska, powinien nosić eleganckie spodnie i marynarkę lub garnitur. Kobiety natomiast powinny ubierać stylowe garsonki i sukienki, a także marynarki i żakiety. W przypadku kobiecej garderoby jest także kilka dodatkowych szczegółów, o których należy pamiętać. Są to między innymi: określona długość sukienek oraz spódnic, a także konieczność zasłaniania ramion. Taki oficjalny strój można jednak trochę oswoić i nadać mu bardziej indywidualny charakter.

Dodatki

W stroju służbowym istotną cechą jest minimalizm. Odnosi się on zarówno do kroju ubrań, ale także do butów i dodatków. Aby stworzyć udaną stylizację, warto jest jednak urozmaicić strój do pracy o dodatkowe elementy. Może to być jeden bardziej wyrazisty kolor lub deseń, który przemycimy na podkoszulku lub żakiecie. Ciekawym rozwiązaniem jest także wyjście poza sztywne ramy kolorystyczne. Jeśli w naszej pracy jest to dopuszczalne, warto właśnie dodać wyrazistsze kolory do służbowej garderoby, obok stonowanych i eleganckich.

Interesującym dodatkiem, który może urozmaicić kobieca stylizację, jest np. apaszka lub lekki szal zawiązany wokół szyi. Można takie postawić na wyrazistszą biżuterię, ale wtedy warto ją ograniczyć do jednego elementu – bransolety lub wisiorka. Mężczyźni niestety mają mniej pola do popisu. Zwłaszcza ci, którzy zajmują wysokie stanowiska, wymagające naprawdę oficjalnego ubioru. W ich wypadku urozmaicanie stroju powinno się raczej ograniczyć do doboru krawata.

Jak widać, nawet strój biurowy można uczynić trochę mniej oficjalnym i przemycić do niego kilka elementów, które złagodzą stylizację. Kilka efektownych dodatków lub ciekawy kolor, z pewnością pomogą nam się wyróżnić w biurowym tłumie,

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *