Z lekką nutką nonszalancji

london

Londyn, Mediolan oraz Paryż od lat i niezmiennie uznawane są za stolice mody. Każde z tych miast przedstawia jednak inny styl. Paryż to prostota, delikatne wzory i czerwona szminka. Mediolan to lekkie sukienki, szpilki i kapelusze. Wreszcie Londyn ukształtował się w kierunku nonszalancji pomieszanej ze stylem ulicznym i chłopięcym. Pomimo tak dużej różnorodności każdy z tych stylów znajduje swoich zwolenników i zazwyczaj potrafi wydobyć piękno z  nawet bardzo nietypowych zestawień.

London Look to bez wątpienia ikona kilku czołowych gwiazd w dziedzinie mody. Szczególnie upodobały go sobie chociażby Kate Moss, Alex Chung.

Czym charakteryzuje się styl londyński?

Na pierwszym planie zawsze znajdują się bardzo obcisłe jeansy. Kolor nie gra roli, chociaż najczęściej wybiera się różne odcienie błękitu lub szarości i czernie. Przede wszystkim dozwolone są wszelkie pęknięcia. Mogą występować pojedynczo np. w okolicy kolan lub ud lub na całej długości nogawki.

Na głowie koniecznie powinien pojawić się kapelusz. Nie musi być wcale dużych rozmiarów. Wystarczy czarny melonik stylizowany na Charlie Chaplina.

Do tego przyda się również nieco za duży sweter w ciepłych, pastelowych kolorach (szczególnie brudnego różu, mięty) oraz skórzana kurtka.

Cała sztuka stylu Londyńskiego opiera się na takim doborze wszystkich elementów garderoby, aby odbiegał on od niechlujnego a jednocześnie zawierał cząstkę nonszalancji.

Londyńskie stylizacje to także domieszka stylu Vintage. Nie sposób bowiem wyobrazić sobie całej stylizacji bez delikatnej koszuli jedwabnej z kołnierzykiem czy butów na wysokim, ale masywnym obcasem.

Jeśli chodzi o buty to idealnie pasują również wszelkie buty z ćwiekami, w stylu rockowym oraz koturny (np. Tomy Hilfiger).

Z praktycznego punktu widzenia warto także stwierdzić, że styl londyński jest po prostu wygodny. Wystarczą spodnie i wygodna bluzka, no i może czerwona szminka lub róż na policzkach by idealnie się w niego wkomponować.

Londyn to bardzo specyficzne miasto. Trudno się dziwić, że występują w nim różne mieszanki stylów, w końcu to tam mieszkają przedstawiciele różnych kultur. Nikogo zatem nie dziwi, że jednocześnie na ulicy możemy zobaczyć osobę spacerująca w japonkach tuz obok kogoś w kozakach. Wszystko zależy od własnych upodobań i potrzeby chwili. Nie wydaje się by ten różnoraki styl miał się zresztą zmienić w najbliższym czasie.

Styl uliczny Londynu znany jest z upodobania do buntowniczego klimatu prezentowanego tam od dawna. Inspiracje do nietypowych stylizacji można czerpać wszędzie. Właściwie każdy ma na sobie coś co może zainteresować!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *