Styl nie tylko dla mężczyzn zarezerwowany

styl chłopczycy

Styl chłopczycy przybył do nas kilka lat temu i utrzymuje się całkiem nieźle w projektach wielu projektantów. Modny będzie zresztą także i w trendach wiosna – lato 2013. Na czym polega? I jak przestrzegać zasad doboru każdego z elementów garderoby by nie przypominać chłopaka ale kobietę z lekką dozą nonszalancji?

Styl chłopczycy znany był na świecie już w latach dwudziestych. Określano nim grupę kobiet, które stanęły w opozycji do panujących kanonów kobiecości.

Główna zasada ubioru polega na zakamuflowaniu kobiecych kształtów w postaci przesadzonej talii czy dużego biustu. Nie bez kozery jest również fryzura. Najlepiej jeśli włosy są nieco krótsze i swobodnie puszczone bez przesadnych upięć czy elementów ozdobnych podtrzymujących włosy.

Styl chłopczycy najszybciej przyjął się w Anglii i Stanach Zjednoczonych, w końcu to tam bardzo prężnie działała Coco Chanel, projektantka uwielbiająca ten styl.

Zarówno teraz jak i kilka lat temu styl chłopczycy kieruje się kilkoma bardzo charakterystycznymi elementami.

Po pierwsze koszula – rodzaj materiału nie ma znaczenia. Ważne, aby była dość luźna i puszczona delikatnie ze spodni. Konieczny jest natomiast kołnierzyk. Dodaje koszuli męskości i stylu garniturowego. Pierwsze koszule w stylu chłopczycy miały zresztą kołnierzyki zaokrąglone, na wzór postaci z bajki o „Piortusiu Panie”.

Po drugie kapelusz. Dzisiaj już znacznie mniej popularny niż w pierwszych stylizacjach na chłopaka. Jeśli już jednak znajdzie się w stylizacji warto by był bez ronda.

Buty w tej stylizacji są bardzo indywidualnym wyborem. Dla miłośniczek płaskiego obuwia można polecić zarówno baleriny jak i tenisówki. Nie brakuje również kobiet, które w stylizacjach chłopięcych stosują obok męskiej koszuli i spodni wysokie szpilki, które zresztą w takiej kompozycji wyglądają obłędnie.

Styl chłopczycy wyłamuje się ostatnio ze swoich kanonów. Nie musi wcale oznaczać, że trzeba w każdym jego elemencie sztywno przypominać mężczyznę. Wiele projektantów obok ubioru męskiego zestawiają mocny, wyrazisty makijaż z czerwoną szminką w roli głównej.

Styl chłopczycy ze względu na bardzo prosty i jednocześnie bardzo klasyczny upodobały sobie gwiazdy. Męskie koszule i marynarki często możemy zauważyć w stylizacjach Kate Moss, czy Rihanny.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *