Świąteczne swetry – hit czy kit?

Kultowa jest już scenyaz filmu „Dziennik Bridget Jones”, w której Collin Firth pojawia się w świątecznym swetrze z reniferem. Jeszcze do niedawna moda na tego rodzaju ubrania znana była nam tylko z filmów. Świąteczne swetry zdobywają jednak coraz większą popularność w naszym kraju i mają grono swoich zwolenników.

 

Brzydki sweter?

Jeżeli na spotkanie z przyjaciółmi zakładaliśmy sweter z reniferem, bałwankiem lub choinką, to musieliśmy być przygotowani na serię żartów skierowanych w naszą stronę. Synonimami świątecznych swetrów są swetry żenujące i brzydkie. Jeszcze do niedawna traktowano je jako obciach, a zakładanie ich na siebie było oznaką kiczu i całkowitego braku stylu. O wszystkich tych rzeczach możemy jednak mówić już w czasie przeszłym. Z każdym rokiem widać, że producenci odzieży coraz śmielej przemycają na wieszaki swetry ze świątecznymi grafikami. Możemy spotkać je nie tylko second-handach, ale również w popularnych sieciówkach. Okazuje się, że mamy coraz więcej dystansu do siebie, a świąteczne swetry stały się po prostu urocze.

 

Sweter z datą ważności

Świąteczne swetry zyskują coraz większe grono zwolenników. Wywołują one uśmiech na twarzy, a wymyślne motywy z mikołajem czy bałwankiem w roli głównej mogą rozbawić do łez. Pamiętajmy jednak, że tego rodzaju ubrania mają swoją datę ważności. W zasadzie sezon możemy rozpocząć już w Mikołajki i przez kolejne 3 tygodnie cieszyć się ciepłym, świątecznym swetrem. W kolejnych miesiącach możemy jednak wyglądać w takim ubraniu już trochę niepoważnie. Świąteczny sweter może wydawać się świetnym pomysłem na prezent, jednak nie zawsze sprawdzi się on w takiej roli. Warto zastanowić się, czy osoba której planujemy go podarować ma dystans do takich rzeczy i potraktuje go równie humorystycznie jak my. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się jednak kupowanie tego rodzaju swetrów dla siebie, a bliskim osobom warto podarować rzeczy bardziej osobiste i klasyczne.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *