Skejt płci pięknej

Moda nie zna żadnych ograniczeń, podobnie jak zespół Ich Troje w słynnej eurowizyjnej piosence zatytułowanej „Żadnych granic”. Choć to być może dla wielu marne porównanie, to fakt jest faktem.

Przekonujemy się o tym na każdym kroku. Zarówno Panowie, jak i Panie ubierają się coraz śmielej i tak naprawdę, czasami coraz trudniej jest nam rozróżnić damski ciuch od męskiego i odwrotnie. Jeszcze do niedawna wydawać by się mogło, że stricte uliczny styl ubierania się jest zarezerwowany wyłącznie dla męskiej części społeczeństwa. Moda ta przyszła do naszego kraju wraz z rosnącą popularnością muzyki hip-hopowej i tańca nazywanego breakdance. Osoby, które utożsamiały się z tą kulturą zaczęły się nosić dość szeroko i wcale nie oznacza to faktu, że zajmowali w pojedynkę cały chodnik idąc miejską aleją. Szerokie spodnie, duże bluzy z kapturem – to znak rozpoznawalny osób, określanych jako skejty, choć i te cechy charakterystyczne z czasem zaczęły się zacierać.

Tutaj też możemy mówić o wejściu do tej mody grona kobiecego. Panie coraz śmielej i coraz częściej zaczęły się ubierać w takim właśnie stylu i dziś tak naprawdę taki styl nie powinien już nikogo dziwić, choć zdarzają się jeszcze przypadki, że ludzie szukają porad na forach internetowych w stylu „dziewczyna ubiera się jak skejt – co robić?” – co najmniej jakby był to objaw ciężkiej choroby. A przecież nic w tym strasznego, bo w końcu taki styl z pewnością jest inny niż wszystkie i dziewczyna skejt może się w tłumie łatwo wyróżnić. Dziś także ze spokojem utożsamić się z wyżej opisaną kulturą. Płeć piękna ma coraz więcej możliwości na tym polu, ponieważ najbardziej doceniane marki w branży oferują im coraz więcej atrakcyjnych produktów, dlatego coraz śmielej przeglądają buty od Vansa czy ciuchy DC.

Faceci z kręgów muzyki czy tańca hip-hopowego, także ci, którzy na co dzień uprawiają wygibasy na deskorolce czy rowerze wręcz uwielbiają takie styl u swoich dziewczyn. Mówiąc nieco młodzieżowym slangiem – taki styl ich po prostu jara. A dziewczyna? Dziewczyna dziś też może być skejtem, może jeździć na deskorolce i przede wszystkim czuć się niezwykle luźno, a moda przecież powinna być luźna, bo zamknięta w klamry ściska się do czegoś niewartego uwagi.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *