Niby damskie, ale też i męskie

Moda jest elementem niezwykle ruchomym. Praktycznie cały czas się zmienia, jednocześnie nawiązując na pewnych etapach do tego, co już kiedyś było na tak zwanym topie. Obecnie możemy mówić o czasach, w których na tymże topie znajduje się nieco modowych skarbów, które na pozór wydawać by się mogły bardziej przystosowane do damskiej części społeczeństwa, ale jak się okazuje, pasują też do męskiej.

Jednym z takich przykładów może być noszenie przez facetów rurek. W latach siedemdziesiątych niemal na całym świecie rządziły dzwony, czyli spodnie, które kończyły się niezwykle szeroko. Dziś moda niejako się odwróciła. Męskie grono coraz częściej i przede wszystkim coraz chętniej, bez większych wątpliwości zaczęło sięgać po ciaśniejsze spodnie, bardziej przylegające do ciała. Taki trend ma z resztą nie tylko swoje odzwierciedlenie, jeśli chodzi o spodnie, ale o ciuchy w ogóle. W końcu ciasne ubrania bardziej pasują do kobiet, podkreślając ich kształty, ale czy tych nie mają też mężczyźni?

Kolejnym z takich elementów jest noszenie przez facetów różnego rodzaju toreb. O ile bardzo modne było i jest wśród nieco starszych mężczyzn noszenie dużych teczek, w których zwykle skrywali narzędzia, o tyle dziś w modzie są nieco mniejsze torby lub po prostu torby bardziej przypominające te noszone w iście damskim stylu. Na czasie są chociażby Street Bagi, o których przeczytacie chociażby w tym artykule. Większe torby, które niektórzy nazywają też śniadaniówkami coraz częściej zastępują na przykład plecaki wśród uczniów czy studentów. Dziś i dziewczyna, i chłopak może mieć swoją torbę i torebkę i wcale nie musi być to krępujące.

Modne stają się także inne elementy, które bardziej, przynajmniej z pozoru pasują nam do grona płci pięknej. Tutaj warto zaznaczyć rolę opasek na ręce, czy to materiałowych czy takich wykonanych z tworzyw sztucznych, które faceci noszą dziś bardzo chętnie. Bardziej zróżnicowana jest też męska szafka ze skarpetkami. Robi się tam o wiele bardziej kolorowo, można powiedzieć, że ta szafka zaczyna wychodzić z czarno-białej ery, podobnie jak moda, którą tak naprawdę coraz trudniej ubrać w stałe kolory.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *