Moda męska na wiosnę

moda meska

Jeżeli zastanawiacie się jaka będzie moda męska wiosną 2013 to postarałem się zebrać tu kilka najchętniej komentowanych kreacji, które z pewnością zagoszczą na naszych ulicach. Opowiem o kolekcji Ermenegildo Zegna, Ralpha Laurena, Christiana Dior.

 Będzie błyszczeć wiosną

Na wybiegi powróciły połyskliwe materiały tkanin. Ich wykorzystanie miało miejsce już jakiś czas temu, ale ze względu że tańsze sklepy odzieżowe wykorzystywały połyskliwy, acz mało trwały poliester materiały te szybko minęły. Ludzie zawiedli się na ich kupnie średnio już po drugim praniu. Gdy rynek zamarł dla projektantów ponownie pojawiła się nadzieja by produkować połyskliwe tkaniny – w tym celu wykorzystano jedwab bądź moher. Efekt jest niesamowity szczególnie przy przy sztucznym oświetleniu. Jeżeli w przyszłości zdecydujecie się na zakup połyskliwej marynarki lub połyskliwych spodni warto udać się w nich do klubu lub na wieczorny spacer. Na słońcu niestety nie wygląda to najlepiej.

Oprócz błyszczących materiałów stanowczo doczekamy się przepełnienia małymi wzorami, jakie znajdziemy na każdej części ubrania.

Jakie będą kolory na wiosenny sezon?

Największe domy mody postawiły na kolory klasyczne – biel, odcienie szarośi, brąz.

Może trochę przeważa niebieski – pojawia się we wielu odcieniach od błękitu poprzez kobalt, aż po granat.

Wyeksponowano też trochę nowych kolorów – pastele takie jak turkus, zieleń róż. Stosunkowo nowe są też barwy cytrusowe – ostra żółć lub pomarańcza pokrywająca znaczną część ubrania.

Popularnością cieszą się też takie akcesoria jak kopertówki do laptopów, tabletów, dokumentów. Na wybiegach coraz częściej prezentuje się właśnie większe kopertówki o różnych krojach, wykonane z przeróżnych materiałów, a najchętniej ze skóry.

Coraz więcej krótkich kurtek i sandałów

Światowe marki coraz częściej oferują kurtki w krótkich fasonach – często bardzo przyległe. Wyróżnienia wymaga również fakt zauważenia zmiany tworzywa: coraz częściej będzie pojawiać się naturalna skóra oraz jeans.

Stale modne są zapięcia na dwa rzędy guzików w przeróżnych płaszczach, kurtkach, marynarkach, swetrach i kamizelkach. Możliwe, że w nadchodzacym sezonie tendencja dwurzędowych zapięć spopularyzuje się bardziej wśród producentów.

Jeśli zaś chodzi o obuwie, to największym zainteresowaniem cieszą się mokasyny. Ciekawi również to, że mocno popularyzują się sandały, chociaż osobiście poczekałbym z nimi do sezonu letniego.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *