Moda na wiosnę 2013

Wszyscy i wszystko już w przyrodzie powoli oczekuje nadejścia wiosny.  Z utęsknieniem wyczekują jej nie tylko rośliny, ale także ludzie. Nowa  pora roku to przecież nowe możliwości.  I co jest również ważne, wreszcie będzie można zrzucić zimowe kozaki, ciężkie, długie płaszcze. Do sklepów już zaczyna wkraczać kolekcja wiosenna. 

Co będzie modne tej wiosny? To już wiadomo co najmniej od jesieni. To właśnie wtedy z półrocznym wyprzedzeniem ustala się trendy, które będą panować, daje to czas na wyprodukowanie odzieży np. w modnym kolorze i fasonie oraz wprowadzenie jej do kolekcji sklepowej czy też nawet na zwykłe straganiki z odzieżą.

Tej wiosny królować będzie szmaragd. Być może zresztą zdominuje on cały rok. Już od pewnego czasu zielenie są bardzo modne, jednak w tym roku kolor ten w różnych odmianach ma zdominować rynek mody.  Za to jaki kolor będzie w danym okresie modny odpowiada korporacja Pantone, ta sama, która projektuje nowe kolory do drukarek. To właśnie specjaliście z tej firmy ustalili, że w tym roku oprócz szmaragdu modny będzie także kolor limonkowy.

szmaragd

Równie popularne będą jasne fiolety określane mianem afrykańskiego fioletu. Inspiracje te widać już w kolekcjach takich twórców jak np. Ralph Lauren – w jego kolekcji dominują właśnie zielenie, także te limonkowe oraz fiolety. Popularny będzie także oranż, a raczej kolor mandarynkowy. Możecie być szczęśliwe także jeśli posiadacie w swojej szafie ubrania w kolorze czerwieni – takiej czerwieni jaką charakteryzują się maki. Bardzo popularne są też w tym roku dodatki w tym kolorze.  Bardzo popularne stają się też ubrania haftowane oraz wyszywane.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *