Dobrze ubrany mężczyzna – po czym go poznać?

Mężczyzna może zaimponować kobiecie nie tylko intelektem. Ubiór to wizytówka każdej osoby – świadczy o nastawieniu do innych, o stosunku do siebie, może podkreślać cechy osobowościowe i kryć słabości. Nie trzeba jednak posiadać ubrań topowych marek by być zadbanym mężczyzną, wystarczy stosować konkretne reguły.

Zacznijmy od butów

Buty stanowią jeden z najważniejszych elementów ubioru – odróżniają się zazwyczaj od całej reszty, toteż warto zadbać, by były unikatowym dodatkiem do stroju lub elementem go wypełniającym.

Niezależnie od tego, jakie będą nasze buty, trzeba pamiętać by regularnie je czyścić. Brud i kurz są bardzo niepożądanymi elementami stroju, nawet jeżeli wydaje się nam, że nosząc sportowe buty możemy pokazać odrobinę wysiłku za pomocą brudu.

Chcąc zadbać o dobry wygląd powinniśmy czyścić buty jak najczęściej, a nawet kiedy nie są brudne polerować i pastować je przynajmniej raz na 4 dni.

Idealny fason

Niezależnie od tego ile kosztuje nasza koszula czy spodnie, stosować trzeba jedną zasadę – zawsze przymierz zanim kupisz. Rozmiary podane na metkach często nie spełniają naszych wymagań, i nikt nie poleci zakupu ubrania, które nie leży dobrze. Niektóre detale można pominąć, ale zawsze znajdzie się ktoś, kto zwróci na nie uwagę. Większość kobiet ze szczególną łatwością dostrzega detale – warto zatem postarać się, by całość była idealnie dopasowana od A do Z.

romby

Dobór koloru

Sam wybór koloru jest zazwyczaj decyzją osobistą. Każdy z nas używa ich kilka, czasem kilkanaście. Stały ton kolorów w sposobie ubierania danej osoby sprawia, że zazwyczaj lepiej dopasowuje się ubrania do kolorów, a tym samym kolory podkreślają osobowość. Ludzie mają tendencję do utożsamiania się z nimi.

Z kolorami można eksperymentować na różne sposoby – kontrasty, łączenia, pogłębianie odcieni, czy zastosowanie dominującego elementu. Każda z tych kombinacji może być udana, co zależy od tego, jaka jest osoba używająca kolorów, oraz jacy są ludzie, wobec których w nich występujemy.

Pamiętać należy, że kolor jest zawsze dopełnieniem kroju, toteż nie można udzielić jednoznacznej rady odnośnie jego doboru.

Chciałbym tu podkreślić jedynie, że warto na niego zwrócić szczególną uwagę.

Chcąc podkreślić siebiekrawat

Osoby znane charakteryzują się stałym elementem ubioru – często jest to biżuteria, a nawet fryzura. Może to również być bardziej trwały element stylu, jak na przykład noszenie różnych kontrastowych butów na białej gumie.

Warto wskazać na detal w swoim ubiorze, który znacząco się wyróżni, zaprezentuje całą naszą osobę. Reszta stroju będzie stanowić dla niego uzupełnienie. Tym detalem może być cokolwiek – guziki, klamra paska, mucha, szpilka, barwny fragment koszuli, kołnierzyk, czy chociażby specyficzny kolor.

Warto zatem uważać, by nadmiar atrakcyjnych przedmiotów nie zepsuł efektu naszej osoby – na przykład zegarek drogiej marki może dekomponować postrzeganie nas wśród innych. Efekt ten będzie jak najbardziej niepożądany.

Zagrać można również zapachem

Mówiąc o ubiorze i stylu nie powinno się właściwie mówić wyłącznie o tym co wizualne. Również ważny jest dotyk i zapach. Jeżeli będziemy stosować odpowiednią gamę perfum, zapach ten stanie się naszą wizytówką. Można go urozmaicić, ale pamiętać należy by nie był tandetny. Lepiej zainwestować w drogie perfumy, które starczą na długo, niż kupować małe dawki nisko aromatycznych specyfików.

Perfumy powinno się rozcierać za uszami oraz na nadgarstkach. Są to miejsca intensywnego obiegu krwi, toteż szybko rozprowadzą zapach po całym ciele, czyniąc go jeszcze bardziej intensywnym.

Ostatni element ubioru to…

pewność siebie.

Z nią można dopełnić to, jak wyglądamy. Jeżeli wszelkie przesłanki zachowań i ubioru będą dobrze skomponowane, z pewnością uda nam się podkreślić swoją unikatową osobowość.

zdjęcia: foter.com

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *