Generacja Igreków – o co chodzi?

biznesmen2Coraz częściej można usłyszeć o wkraczaniu młodych ludzi, zwanych pokoleniem Y. Co wyróżnia przedstawicieli tej grupy?

Nazwa: Pokolenie Y obejmuje generację dorastających w latach osiemdziesiątych. Urodzeni w tym czasie, nie zaznali trudu życia w PRL. Dzięki temu, nie są oni skażeni lękiem i ograniczeniami. Dorastający ludzie z pokolenia Y są pozbawieni ograniczeń, jakie mieli ich rodzice. W większości przypadków, doskonale poruszają się oni w nowych mediach. Dzieje się tak dlatego, że dorastali w czasach, gdy postęp technologiczny przyspieszył, a internet był już powszechny. Wiedzą oni, że świat jest miejscem, w którym mogą być sobie sterem i okrętem. Dlatego też, niejednokrotnie uznaje się ich za szczególnie zuchwałych. Zwłaszcza można to zaobserwować na rynku prawy. Przedstawiciele generacji Y przeważnie są świetnie przygotowani i wiedzą, że mogą przebierać wśród pracodawców. Według nich sfera zawodowa to tylko jeden z elementów życia – a najważniejsze jest spełnianie swoich pasji i życie pełną piersią.

Generacja Y postrzega rzeczywistość, inaczej niż ich rodzice. Przez to, powstaje poważną różnicę światopoglądu między młodymi, a ich poprzednikami, nazywanymi pokoleniem X. Odmienne postrzeganie rzeczywistości widoczne jest przede wszystkim na gruncie zawodowym. Ludzie, określanie, jaki generacja X zazwyczaj dla pracy poświęcają całe swoje życie, nawet kosztem tego osobistego. Pracownicy spod znaku Y to wolnoduchy, które nie dadzą się zamknąć na ciasnym etacie. Dzięki igrekom nasz świat może się odświeżyć. Nowe, pełne pasji spojrzenie, może i powinno nas obudzić i zauważyć, co naprawdę liczy się w życiu.